Zasady ocieplenia poddasza pianką

Poddasze jest newralgicznym elementem każdego budynku. Źle lub niedbale wykonane wstępne pokrycie dachu, błędy przy układaniu izolacji przeciwwiatrowej a nade wszystko słabo zabezpieczenie przed zimną są błędami nie do naprawienia, a ich konsekwencje właściciel będzie ponosił przez cały czas eksploatacji budynku.

O czym pamiętać przy ocieplaniu poddasza pianką

Ocieplenie poddasza piankąDlatego warto zawczasu zadbać o odpowiednie technologie i sprawdzonych wykonawców. Okaże się wtedy, że izolacja poddasza pianką będzie najwłaściwszym pomysłem. Można takie rozwiązanie stosować niezależnie, czy wykonane zostało pełne deskowanie, czy na łatach została rozłożona membrana. Co ważne, warstwa ocieplenie może zostać nałożona na zewnątrz, dodatkowo uzupełniając wełnę rozpiętą pomiędzy krokwiami. Natrysk pianki poliuretanowej nie jest szkodliwy dla ludzi, nie wywołuje żadnego negatywnego działania na ściany lub drewno więźby. Poliuretan posiada na tyle dużą lepkość, że nie spływa z pionowych powierzchni, za to szczelnie wypełnia wszelkie przestrzenie. Pistolet, który jest wykorzystywany w procesie, jakim jest natrysk pianki, może służyć do nakładania substancji jedno lub dwu składnikowej. Współpracujący z nim agregat podaje materiał, wytwarzając jednocześnie odpowiednie ciśnienie. Sprawia to, że nawet przy ocieplaniu stropu nie są potrzebne drabiny, podesty lub rusztowania. Ocieplenie poddasza pianką pozwala na szybkie i bezproblemowe wykonanie prac, które nie powodują powstawania odpadów, a co za tym idzie, cały zakupiony materiał jest wykorzystywany do ocieplenia. Izolacja pianką, w uzupełnieniu z prawidłowo wykonanym zabezpieczeniem przed wiatrem, stanowi doskonały system ochraniający poddasze.

Jest to ochrona przed wpływem niekorzystnych czynników i jednocześnie gwarancja oszczędności środków przeznaczonych na ogrzewanie nieruchomości.