Zakup skutera elektrycznego

 

Na ulicach miast można coraz częściej zauważyć pojazdy zasilane elektrycznie w formie samochodów lub skuterów. Większość z nich jest przeznaczona dla każdego z nas, ale są też modele specjalnie tworzone z myślą o inwalidach.

Na jakiej zasadzie działają skutery inwalidzkie?

elektryczny skuter inwalidzkiNie od dziś wiadomo, że pojazdy spalinowe są drogie i mało ekonomiczne. Obecnie przyszłością są elektryczne pojazdy, które może i wolniej jeżdżą, ale są bezpieczne dla środowiska i tanie w utrzymaniu. Elektryczny skuter inwalidzki jest właśnie przykładem takiego pojazdu, który jest optymalnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych. Choć różni się wyglądem od klasycznych skuterów, jakie spotykamy na ulicach, to działa ona na takiej samej zasadzie. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć, to około piętnastu kilometrów na godzinę i jest ona w zupełności wystarczająca dla inwalidów. Dzięki takiemu skuterowi mogą oni w dowolnej chwili wyjść z domu, załatwić swoje sprawy w mieście czy jechać na spacer. Pojazd jest bardzo wygodny, wyposażony w kompletne oświetlenie z przodu i z tyłu oraz posiada mały koszyk na kierownicy, który przydaje się na zakupy albo podręczne rzeczy. Skutery inwalidzkie są najczęściej czterokołowe, ale bywają też trzykołowe, które są tak samo zwrotne. Kierowanie pojazdem może się odbywać za pomocą specjalnego joysticka lub kierownicy. Jedynie, o czym musi pamiętać inwalida, to ładowanie akumulatora po przejechaniu około czterdziestu kilometrów, ponieważ to maksymalny dystans, jaki można pokonać bez ładowania.

Ceny skuterów elektrycznych dla inwalidów są mocno zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się producent, model i wyposażenie. Najtańsze skutery inwalidzkie znajdziemy w internecie i będą one kosztowały około dwóch tysięcy złotych.