Wymień filtry powietrza po kupnie auta

Kupno auta to bardzo często duże wydarzenie w rodzinie. Nowy nabytek cieszy wszystkich domowników. Czasami oprócz ojca, która ma na głowie jego naprawy, remont i utrzymanie w odpowiedniej kondycji. Żaden używany samochód nie jest w stanie idealnym i praktycznie każdy wymaga mniejszych lub większych nakładów, aby można było jeździć nim bezpiecznie nie myśląc o potencjalnych usterkach.

Wymiana filtrów w samochodzie

filtry powietrzaGdy już zdecydujemy się na kupno auta używanego naprawdę warto oddać go w ręce fachowcy, który wymieni i naprawi najważniejsze podzespoły. Należy również pamiętać o tym, aby wymienić wszystkie materiały eksploatacyjne. Jeśli to zrobimy mamy pewność dobrze wykonanej podstawowej konserwacji. Wymiana oleju, zwrócenie uwagi na filtry powietrza, a także płynu chłodniczego i wszystkiego co w mniejszym lub większym stopniu zużywa się w trakcie codziennej jazdy samochodem. Pamięć o takich zabiegach i pilnowanie terminowych regulacji zdecydowanie wydłuży żywotność auta i realnie zmniejszy zagrożenie pojawieniem się nieprzyjemnej niespodzianki w postaci nagłej awarii. Filtr powietrza jest szczególnie ważny w codziennej pracy silnika. Zajmuje się zatrzymywaniem zanieczyszczeń, które mogłyby dostać się do wnętrza motoru. Jeśli odczuwamy znaczny spadek mocy, albo samochód pali zaskakujące ilości paliwa to może być znak, że czas wymiany filtra jest bliżej niż nam się mogło wydawać.

Zwlekanie z wymianą filtra powietrza drastycznie skróci żywotność silnika. W takiej sytuacji może dojść do nagłego uszkodzenia powierzchni cylindrów i tłoków, co skutkować będzie wysokimi kosztami naprawy całej jednostki napędowej. Dlatego właśnie tak ważna jest terminowa i regularna wymiana wszystkich materiałów zużywających się z każdym kilometrem przejechanym przez nasze auta.