Wymiana starego dachu na nowy

Zbliża się okres zimowy i jak wiadomo trzeba posprawdzać czy dom jest cały. To znaczy czy okna są szczelne lub dach czy jest cały. Dzięki temu można potem zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jeśli będzie dostawać się zimne powietrze do środka, to będzie trzeba bardziej grzać w pomieszczeniach. Ostatnio oglądałam mój dach. Mam pokoje na poddaszu i muszę mieć pewność, że dach jest cały.

Zielony dach zamiast brązowego

dachy zielone poznańOględziny dachu pokazały, że na wysokości pokoi na poddaszu są szczeliny. Mam kilkanaście uszkodzonych dachówek. Dach ma już swoje lata i chyba już czas dokonać wymiany całego pokrycia dachowego. Chciałam to zrobić na wiosnę, ale chyba będzie trzeba jeszcze zdążyć przed zimą. Czasu jest niewiele, a pracy dużo. Sama nie dokonam wymiany dachu. Musiałam dzwonić po fachowców. Ekipa może wymienić mi ten dach w przeciągu dwóch dni. A gdybym sama miała to robić to na pewno zajęło mi to o wiele więcej. Dość długo miałam brązowe dachówki i teraz chyba wybiorę nie tylko inny materiał, ale chyba też kolor. Zamiast dachówek położę blachę. Kolor zatem będzie zielony. Tak to będzie idealny kolor. Wiele gospodarstwa ma dachy zielone poznań to miasto o tak zróżnicowanych budynkach i dachach, że panorama miasta jest wspaniała. Właśnie dzięki różnej barwie elewacji czy dachów. Dla mnie kolor dachu nie ma aż tak dużego znaczenia. Ale zmiana koloru może być dobra. W sklepie bez problemu można kupić dach w kolorze zielonym. Dla mnie zamówiono blachę w kolorze zielonym, akurat na stanie nie było. Ale zamówili i szybko przyszła.

W końcu zdecydowałam wymienić swój dach. Miałam to zrobić na wiosnę, ale chyba będę musiała to zrobić jeszcze przed zimą. Zamiast nowych dachówek, to postanowiłam położyć blachę i to w kolorze zielonym. Spodobał mi się ten kolor, jak przeglądałam próbki blach. Dobrze będzie wyglądał ten kolor na moim dachu.