Wyleczenie dziąseł u wrocławskiego dentysty

Wiele problemów jamy ustnej oraz zębów ma swój początek już w momencie niedokładnej czy nie do końca wystarczającej higieny. Jeżeli nie wiemy jak prawidłowo dbać o własne zęby i jamę ustną, warto zwrócić się o poradę do stomatologa.

Najczęstsze przyczyny choroby dziąsła

Leczenie chorób dziąseł - WrocławTakie porady dentysty dotyczące poprawnej i regularnej higieny mogą pomóc nam ocalić w przyszłości zęby, ponieważ wiele stanów chorobowych może prowadzić do ich utraty. Leczenie chorób dziąseł – Wrocław to obszar działania periodontologii. Obejmuje ona zarówno błonę śluzową, jak i tkanki przyzębia, w skład których wchodzą m.in. dziąsła. Pierwszymi objawami, które powinny nas zaniepokoić jest na przykład krwawienia czy nadwrażliwość. Należy pamiętać, że jeżeli nie będziemy leczyć stanu zapalanego, może to objawić się później poważniejszymi chorobami, na przykład paradontozą. Przyczyn jest wiele – mogą to być długotrwale stosowane leki, zmiany hormonalne w organizmie, genetyczne uwarunkowania, choć najczęściej przyczyną jest po prostu zaniedbanie lub niewłaściwa higiena jamy ustnej. Istnieje sporo dróg leczenia, choć w pierwszej kolejności stomatolog zawsze poucza swojego pacjenta o prawidłowej higienie jamy ustnej. Następnie często konieczny jest zabieg usunięcia kamienia nazębnego i innych czynników, które są odpowiedzialne za stan zapalny. Czasem niezbędne okazuje się też stosowanie antybiotyków. Poza tym stomatolog zajmuje się również wprowadzaniem korekt w uzębieniu, uzupełnianiu ubytków czy poprawie protezy, jeżeli pacjent ją posiada.

Najważniejszą regułą, którą należy stosować, aby uniknąć chorób dziąsła, jest stosowanie higieny. Używanie nici dentystycznej i płynów antybakteryjnych, dobre szczoteczki, regularne mycie zębów oraz prawidłowa dieta pomogą nam zachować dobry stan zębów i dziąseł.