Wydajne wentylatory rewersyjne

Razem z bratem prowadzimy firmę zajmującą się obróbką drewna. Wymaga to wykorzystywania dużej ilości różnego rodzaju maszyn, które generują spore ilości ciepła oraz pyłu. Oczywiście te rzeczy gromadzą się w wewnątrz, a dla komfortu i bezpieczeństwa naszych pracowników musimy się ich na bieżaco pozbywać. Do tego celu postanowiliśmy wykorzystać nowoczesne systemy wentylacyjne. 

Wykorzystanie wentylatorów rewersyjnych w fabryce 

wentylator rewersyjny dla przemysłuPrzede wszystkim zależało nam na aktywnej wymianie powietrza, dzięki czemu naszym pracownikom nie będzie duszno oraz nie będą mieć oni problemów z oddychaniem. Jednym z zagrożeń są właśnie pyły generowane w trakcie obróbki drewna. Jest to oczywiście produkt uboczny, dlatego też naszym priorytetem jest pozbywanie się go. Już na etapie konstrukcyjnej budynku mieliśmy na uwadze zaawansowany system wentylacyjny. Dlatego też powstała tam spora ilość kanałów prowadzących wymianę powietrza wnętrza budynku z dworem. Wentylator rewersyjny dla przemysłu okazał się być idealnym rozwiązaniem przy tego typu sieci kanałów. Takie obiekty są wirnikami o dużych gabarytach, dzięki czemu są one w stanie wygenerować bardzo duży ciąg, co przekłada się na ilość zasysanego powietrza. Jest to bardzo ważne, gdyż nim więcej go jest, tym skuteczniejsza będzie wentylacja wewnątrz budynku. Dlatego też my zdecydowaliśmy się na wysokiej jakości, profilowane wentylatory. Ich waga oraz krzywizna mają na celu zmaksymalizowanie ilości powietrza wprawianego w ruch, co przekłada się na wydajność całego systemu. 

Korzystamy z niego już od lat i bez problemu jestesmy w stanie potwierdzić jego skuteczność. W tym przypadku ważne jest jednak właściwe rozmieszczenie kanałów wentylacyjnych, dzięki czemu wymiana powietrza będzie prowadzona w sposób ciągły oraz efektywny.