Wybór odpowiednich rolet zewnętrznych

Na wiosnę ja oraz mój mąż postanowiliśmy odświeżyć naszą elewację. Wcześniej mieliśmy kolor biały i po paru latach, trochę się przybrudził. Dlatego też chcieliśmy ją jakoś odświeżyć na inny kolor, bardziej ciemniejszy.

Rolety zewnętrzne i ich zakup

rolety zewnętrzneTak by nie były widoczne żadne ubrudzenia. Postanowiliśmy wybrać kolor ciemno zielony. W katalogu bardzo nam się ten kolor podobał. Mieszkamy pod Szczecinem, więc musieliśmy jechać do miasta do sklepu budowlanego, po upatrzoną farbę. Niestety w tym sklepie, gdzie zawsze kupujemy nie mieli tego koloru farby. W związku z tym musieliśmy się wybrać do centrum Szczecina, do innego sklepu. Tam na szczęście mieli kolor tej farby. Nie za bardzo chciało nam się chodzić po tych sklepach. Wiecie co w tym sklepie przykuły naszą uwagę rolety, akurat te które były bardzo duże. Były one w kwiaty. Mojemu mężowi się one w ogóle nie podobały, dlatego też zaczęliśmy oglądać plisy. Skoro już zmieniamy elewację domu, to może czas pomyśleć o zmianie rolet w domu, czyli tych wewnętrznych. Mamy je od ponad dziesięciu lat. Czas najwyższy je wymienić na nowe. Po kupieniu farby i zabraniu ulotek dotyczących rolet, postanowiliśmy jeszcze pojechać na zalew Szczeciński. Dawno tam nie byliśmy. Po powrocie do domu zapytałam męża czy czasami dobrym rozwiązaniem nie było by zamontowanie czegoś takiego jak rolety zewnętrzne w kolorze brązu. Dobrze by to wszystko wyglądało, wszystko by się zgrywało w jedną całość. Mąż mi powiedział, że w Szczecinie raczej nie kupimy takich gotowych rolet. Tylko będzie trzeba składać zamówienie na ich wyprodukowanie.

Trzeba zrobić pomiary itp. Jeśli mielibyśmy je montować to musielibyśmy to zrobić przed odnowieniem elewacji, gdyż lepiej nie malować elewacji przed wierceniem dziur nad oknami. Podwójna robota.

Więcej o wyborze rolet na stronie http://roletyszczecin.pl