Wybór kominka do nowego domu

Jestem niemal zbyt podekscytowana, żeby o tym pisać, ale jednak zmuszam się, bo trudno zmarnować taką okazję, żeby się wszystkim pochwalić! Otóż kupuję dom! Po dwudziestu siedmiu latach siedzenia na mieszkaniach – mniejszych lub większych, ale jednak zawsze w towarzystwie sąsiadów za ścianą, naprawdę czuję, że idę na swoje.

Kominek z płaszczem wodnym – efektywne spalanie

kominek z płaszczem wodnymDom, który upatrzyliśmy z rodziną jest piękny. Zbudowany przed około dziesięciu laty, będzie wymagał pewnych zmian w wystroju, aby dostosować wnętrze do najnowszych trendów. Na pewno czeka nas wymiana kominka. Już wcześniej upatrzyłam sobie kominki z płaszczem wodnym, ponieważ chcę efektywnie wykorzystać wytwarzane podczas spalania ciepło. Obecnie zamontowany kominek służył bardziej za ozdobę niż źródło ciepła i ma otwartą komorę. Jego stylistyka jest całkiem ładna i pasuje do wnętrza, ale bez problemów można dostać na rynku kominki nowoczesne wykonane w takim samym stylu, zatem nie będę szczególnie tej zmiany żałowała. Poza tymi zmianami we wnętrzu, nie ma jednak nic, co wymaga natychmiastowej interwencji w moim odczuciu. Na przykład ogrodu nie zmieniłabym za żadne skarby. Jest wspaniały, a ja zawsze marzyłam o posiadaniu własnego ogrodu.

 

Na pewno bardzo dużą zaletą jest też garaż na dwa samochody oraz obszerna komórka na narzędzia. W całej tej historii doszłam do wniosku, że czasem trzeba mieć po prostu szczęście, aby trafić na tak atrakcyjną ofertę cenową na takie piękne miejsce. Nie mogę się już doczekać przeprowadzki i pierwszych zmian!