Wózki drewniane do zabawy

Drewniane wózki z przeznaczeniem do wożenia lalki, są jednym z najbardziej bezpiecznych zabawek dla dzieci. W dzisiejszym świecie większość rodziców przykłada dużą wagę do tego, aby dana zabawka była nie tylko bezpieczna, ale nie powodowała agresji u dziecka, oraz była w pewnym sensie edukacyjna.

Kolorowe, drewniane wózki dla małych dziewczynek

kolorowy wózek dla lalek drewnianyDrewno jest materiałem jak najbardziej ekologicznym, dlatego jest używane do produkcji różnego rodzaju zabawek dla dzieci. Np. kolorowy wózek dla lalek drewniany spełnia wiele funkcji. Od edukacyjnej, po zabawową. Wózki wykonywane są z wysokiej jakości twardego drewna (sklejki), co daje gwarancję stabilności zabawki, trwałości (gdyby dziecko nagle zezłościło się na swoją zabawkę, nie jest tak łatwo ją połamać), oraz przede wszystkim takie wózki są malowane farbami, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Oznacza to, że nie ma możliwości ewentualnego zatrucia naszej pociechy farbą, którą ktoś wózek pomalował. Jest to bardzo ważne, ponieważ często się zdarza, że dziecko nawet może „smakować” swoją nową zabawkę. Gdyby farba była toksyczna, mogłoby dojść do nieprzewidzianych (niebezpiecznych) sytuacji, związanych z użytkowaniem takiej zabawki. Poza tym, takie zabawki aby były bezpieczne, powinny być produkowane zgodnie z odpowiednimi normami, które wręcz restrykcyjnie pilnują bezpieczeństwa użytkowania. Jest wiele zabawek, które nie posiadają żadnych norm. Trzeba uważać, co chcemy naszemu dziecku zakupić.

Oczywiście dzieci lubią zabawki bardzo kolorowe, fantazyjne, oraz po prostu rzucające się w oczy. Niejednokrotnie do malowania takich zabawek są używane nieodpowiednie farby. Najczęściej zdarza się tak, że zabawka jest po prostu tania. Uważajmy na zbyt tanie zabawki, abyśmy nie zaszkodzili własnym dzieciom.