Woda z kranu do picia – odwrócona osmoza

Gdy byłam mała wszystkie dzieci piły na potęgę wodę z kranu. Gdy komuś zachciało się pić na przerwie, szybko szedł napić się do łazienki. Dziś to wszystko bardzo się zmieniło. Ja nadal czasem piję wodę z kranu i absolutnie nie widzę w tym nic dziwnego.

Odwrócona osmoza i jej rola dla wody z kranu

odwrócona osmoza

Wiele instytucji zachęca nas również do spożywania wody bezpośrednio z kranu. My jednak zazwyczaj wolimy butelkę wody mineralnej, a tą z kranu wykorzystujemy tylko do herbaty lub kawy. Woda z kranu jest do picia idealnie przygotowana i nie musimy się jej bać. Teraz często słyszę, że ma zbyt dużą ilość kamienia i nam szkodzi. Ci ludzie chyba niestety nie wiedzą co to jest uzdatnianie wody i, że normy kamienia muszą zostać spełnione, by woda została puszczona do naszych domów. Ci najzagorzalsi montują nowe filtry do wody, rozpuszczają w niej różne substancje, które podobno poprawiają jej jakość. Wielu z nich również najpierw gotuje wodę, a potem dopiero ją spożywa gdy wystygnie. Co by powiedzieli gdyby się dowiedzieli co to jest odwrócona osmoza? Boją się spożywać wodę z kranu, a piją ponownie przetworzone ścieki. Ja nigdy nie zrozumiem po co komu tak potwornie dokładne ponowne filtrowanie wody. Wodociągi ro solidne firmy i zawsze wszystko sprawdzają dokładnie. Wiedzą na czym polega odżelazianie wody i nie dają nam jej z gigantycznym kamieniem. Ja często kupuję wodę mineralną, ale nie mam oporów przed piciem prosto z kranu. Swoje dziecko tez będę tego uczyć, ponieważ to woda jak każda inna.

Ludzie ostatnio są coraz bardziej nadwrażliwi i często sami sobie robią tym krzywdę. Niedługo nic nie będziemy mogli zjeść, ponieważ będzie to niosło za sobą szereg zdrowotnych konsekwencji. Ja stawiam na naturalność, ale kupuję też owoce w marketach. Nie dajmy się zwariować za bardzo byciu eko.