Windy osobowe w domu seniora

Dom seniora to miejsce, które powinno być wyposażone we wszelkie udogodnienia dla osób starszych, żeby korzystanie z całego budynku było dla nich łatwe i wygodne. Niezbędne są podjazdy dla wózków przy wejściu czy przy zejściu na taras. Korytarze powinny być szerokie, łazienki wyposażone w uchwyty przy prysznicu czy wannie.

Windy osobowe potrzebne dla osób starszych

Jednak jest jeszcze coś, co na pewno powinno się znaleźć w każdym domu spokojnej starości. Są to mianowicie windy osobowe bez maszynowni. Winda przydaje się w wielu przypadkach. Osobom starszym trudno jest się poruszać między piętrami, więc w codziennym funkcjonowaniu winda się przydaje. Windami będą także podróżowały osoby chore. Jeśli coś się stanie pensjonariuszowi to łatwiej jest go zwieźć winda niż nieść na noszach po schodach. Winda pomoże obsłudze domu seniora w obsłudze pensjonariuszy. Rozwożąc jedzenie, napoje, leki czy paczki dla chorych pielęgniarki i obsługa domu spokojnej starości będzie mogła korzystać z windy osobowej wraz ze stolikami na kółkach. Windy są przydatne przy przemeblowaniach, remontach czy podobnych zabiegach kiedy to trzeba byłoby wnosić to wszystko po schodach. Zajęłoby to więcej czasu a pracownicy byliby bardziej zmęczeni. Również rodzina odwiedzająca pensjonariuszy z pewnością będzie wolała wjechać windą na któreś piętro domu spokojnej starości używać klatek schodowych. Poza windami osobowymi w domu spokojnej starości mogą się znaleźć także windy gastronomiczne, dzięki którym jedzenie będzie trafiało na właściwe piętra.

Można zamontować także windy towarowe, czy też windy większe niż standardowe osobowe, takie jak są w szpitalach. Wtedy bez problemu zmieści się w nich całe rozłożone łóżko z gabinetu lekarskiego. Taka winda nie kosztuje dużo, a się przyda.