Wieńce, trumny, urny, kremacje – oferta zakładów pogrzebowych

 

Śmierć kogoś bliskiego to zawsze ogromna trauma. Czas po śmierci powinien być przeznaczony przede wszystkim na żałobę, opłakiwanie zmarłego i refleksję. Najtrudniej jest wtedy myśleć o czymś zupełnie innym jak np. o organizacji pogrzebu.

Kompleksowe organizowanie pogrzebów przez zakład pogrzebowy

usługi pogrzebowe krakówNa szczęście istnieją zakłady pogrzebowe, które zajmą się wszystkim od początku do końca. Kiedy umiera ktoś bliski, najpierw na miejsce zdarzenia musi przyjechać lekarz. Tylko on ma prawo stwierdzić zgon pacjenta. Kiedy zgon zostanie stwierdzony, wraz z podaniem daty i godziny śmierci, można skontaktować się z zakładem pogrzebowym, który zajmie się transportem zwłok do chłodni. Zwłoki będą przechowywane w chłodni, aż do zorganizowania pogrzebu. Warto spotkać się z przedstawicielem zakładu pogrzebowego, by umówić wszelkie formalności. Jeśli chodzi o usługi pogrzebowe kraków, to zalicza się tutaj nie tylko przewóz zwłok specjalnym samochodem (karawanem z chłodnią), ale również organizację pogrzebów świeckich, katolickich i innych wyznań. W przypadku pogrzebów katolickich zakład pogrzebowy kontaktuje się z księdzem w konkretnej parafii, załatwia cmentarz, ustala termin pogrzebu, rezerwuje kaplicę pogrzebową. Wiele zakładów ma w swojej ofercie kremację zwłok. Na terenie zakładów pogrzebowych znajdują się nie tylko krematoria, ale również kaplice pożegnalne.

W przypadku pogrzebów świeckich zakład podejmuje współpracę z mistrzem ceremonii i rezerwuje salę pożegnać. Zakład pogrzebowy może dodatkowo zająć się organizacją stypy, orkiestry na pogrzeb. W zakładach można wybrać wieńce, kwiaty na pogrzeb, a także trumny i urny. Dodatkowo pracownicy zakładów pogrzebowych przygotowują i ubierają ciało zmarłej osoby przed pogrzebem. Większość zakładów pomaga też w załatwieniu zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.