Wielkie powierzchnie maluje się natryskowo

Malowanie ścian w domu jest takim rodzajem pracy, którą wykonać może każdy we własnym zakresie. Wystarczy w tym celu posiadać wałek albo pędzel oraz odpowiednią ilość farby. Jeśli do pomalowana jest kilkaset metrów kwadratowych to sprawa wygląda trochę inaczej a pędzle i wałki nic tu nie pomogą. Duże powierzchnie maluje się natryskowo z wykorzystaniem agregatu.

Im większa powierzchnia tym tańsze malowanie

tanie malowanie wielkopowierzchnioweMalowanie przemysłowe, czyli naprawdę dużych powierzchni, wykonuje się przy użyciu agregatu. Malowanie to jest natryskowe, ponieważ farbę rozprowadza się specjalnym pistoletem. Farba wylatuje pod sporym ciśnieniem ale jest rozpryskiwana. Takie malowanie wygląda trochę tak jak mycie samochodu myjką ciśnieniową. Takie prace wykonują firmy budowlane, które posiadają odpowiedni sprzęt. Większość firm oferuje tanie malowanie wielkopowierzchniowe, ponieważ im większa powierzchnia tym mniejszy jest koszt malowania za metr kwadratowy. Wynika to z tego, że technologia malowania natryskowego pozwala pomalować kilkaset metrów kwadratowych dziennie. W związku z tym większe powierzchnie do pomalowania i tak zajmą tyle samo czasu co mniejsze, bo na każde malowanie wielkopowierzchniowe trzeba poświęcić ten jeden dzień. Takie malowanie nie sprawdzi się w domowych pomieszczeniach. Wynika to z tego, że czas potrzebny do przygotowania maszyn do pracy byłby o wiele dłuższy, aniżeli samo malowanie.

Duże powierzchnie takie jak magazyny, hale czy na przykład kościoły maluje się w technologii natryskowej. Jest to tanie malowanie, ale jeśli do pomalowania jest naprawdę duża powierzchnia. Małych pomieszczeń nie opłaca się malować z wykorzystaniem agregatu. Do pomalowania wielkich powierzchni nie wystarczą natomiast przyrządy do malowania pomieszczeń domowych.