Wichura uszkodziła dachy

W zeszłym roku bezpośrednio nad moją miejscowością przeszła niezwykle duża wichura. Mówiło się o niej wichura stulecia i ja sam, mając już ponad pięćdziesiąt lat, nie przypominam sobie abym coś podobnego kiedyś przeżył.

Dachy z Konstancina Jeziornej i zadanie dla dekarza

dachyW całym regionie Otwocka straty były ogromne. Pozrywane przewody elektryczne, powalone drzewa, poprzewracane samochody a nawet pozrywane dachy. Bilans strat był ogromny. Szczególnie źle było w moich okolicach ponieważ dachy tutaj zazwyczaj pokryte są bardzo słabymi materiałami takimi jak papy czy gonty. Wichura również nie oszczędziła mojego domu. W środku nocy usłyszałem nagle przeraźliwy hałas i zauważyłem, że nade mną powoli odrywa się dach. Wichura nie zerwała całkowicie tego dachu jednak jego stan był fatalny. Zaraz zaczął gorączkowo szukać dekarza, który byłby w stanie doprowadzić mój dach do porządku. Niestety nie byłem jedynym. Dachy konstancin jeziorna w całej okolicy wyglądały bardzo podobnie i dekarze mieli ręce pełne roboty. Wzywaliśmy specjalistów z całego regionu. Wydzwaniałem do Warki, szukałem pomocy w Grójcu, pojechałem nawet do Konstancina Jeziornej. Wszędzie jednak spotykałem się z podobną sytuacją. Dekarze mieli już inne dachy do naprawy i polecali mi abym poszukał gdzie indziej. W końcu zrozumiałem, że jest to bezcelowe i będę musiał poczekać spokojnie na swoją kolej. Przy okazji zorientowałem się ile kosztują poszczególne dachy. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła mi naprawdę przyzwoite odszkodowanie, które w całości postanowiłem wykorzystać na nowy dach, tym razem z lepszego materiału. Rozważałem położenie dachówki ceglanej jednak ostatecznie zdecydowałem się na niezwykle urokliwy dach ze strzechy.

Na podobny pomysł wpadło wielu moich sąsiadów. Nowe dachy pięknie komponują się z otoczeniem i dodają naszej okolicy niezwykłego uroku. Nie ma więc tego złego co by na dobre nie wyszło.