Ważna rola szafek łazienkowych

 

Łazienka powinna być miejscem kojarzącym się nam z relaksem, spokojem i komfortem. Kosz na brudną bieliznę czy szafka na ręczniki powinny mieć swoje stałe, przewidziane miejsce. Można je oczywiście przechowywać w innym pomieszczeniu. Skończyć się to może tuptaniem półnago w poszukiwaniu balsamu czy ręcznika w innym pokoju. Czy chcemy skradać się jednak niczym złodziej we własnym domu?

Wypełnij przestrzeń wiszącymi szafkami łazienkowymi

szafki łazienkowe wisząceWracając do tematu wyposażenia łazienki – komfort użytkowania może zapewnić i mała i większa jej powierzchnia, wszystko zależy od tego, jak wykorzystamy przestrzeń. To, co bardzo pomaga w tej kwestii to szafki łazienkowe wiszące. Umiejscowione w ten sposób, aby ich zawartość była w zasięgu rąk wykorzystywane są często do przechowywania kosmetyków do pielęgnacji twarzy i jamy ustnej. Zapobiegają także osiadaniu kurzu na przyborach takich szczoteczka do zębów czy gąbka do mycia, jeśli te schowane są w środku. Pomocnym rozwiązaniem jest także lustro przymocowane na wewnętrznej lub tez zewnętrznej stronie wiszącej szafki. Meble łazienkowe mają jednolitą, wygładzoną powierzchnię, co ułatwia dbanie o ich czystość. Na chropowatych elementach w łazience łatwo gromadzi się kurz a za sprawą wilgoci, może się zadomowić pleśń, grzyb, jak również organizmy o zdolności poruszania się, o których istnieniu nie chcielibyśmy wiedzieć – nie wspominając o bakteriach. Mając to na uwadze powinniśmy profilaktycznie stosować środki dezynfekcyjne przynajmniej raz w tygodniu.

Małe zmiany w organizacji przestrzeni łazienki mogą skutkować zaoszczędzeniem miejsca oraz tym, że chętnie będziemy przebywać w pomieszczeniu. Pamiętajmy, aby kolor mebli dopełniał kolor płytek ceramicznych. Łazienka zyskuje klimat dzięki olejkom zapachowym, światłu świec i nastrojowej muzyce. W takich warunkach każdy posiadacz łazienki chętnie weźmie długą, gorącą kąpiel.