Turysta i urocze ogrody w Krakowie

Turystyka jaką się trudnię, to turystyka z pogranicza szalonego botanika i architekta krajobrazu. Podróżuje, oglądam ogrody, jakie ludzie posiadają przy swoich domostwach. Robię im zdjęcia, kataloguje i oczywiście oceniam. Muszę przyznać, że usługi ogrodnicze zachwycały mnie w wielu miastach, ale w Krakowie to już totalny obłęd. 

Ogrody w Krakowie – tu odpoczniesz!

ogrody - krakówSpotkałem się z Mariuszem Radziwiłłem, którego zakładanie ogrodów jest znane w całym Krakowie. Opowiadał mi o swojej podroży po całym świecie, o tym jak wiszące tanie ogrody, jeden z cudów świata zachwycił go tak bardzo, że kiedyś w Krakowie taki właśnie założy. Jego usługi ogrodnicze to połączona praca artystów plastyków z najdokładniejszymi robotnikami ogrodniczymi w całym kraju. Urocze ogrody – Kraków to miejsce w którym można odpocząć, doznać ekstatycznych wrażeń zmysłowych, dotknąć samej natury w rzeczy samej. Nigdy nie byłem tak rozentuzjazmowany, ale sami zrozumiecie jak zobaczycie zdjęcia, na których te cudowne ogrody się pojawiają. Nie byłbym sobą, gdybym najpierw, zanim coś opiszę, nie skonsultował tego z osobą bezstronną. Zaprosiłem też do oceny mojego znajomego doktora z wydziału historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, aby sam stwierdził co widzi i czy zgadza się z moją oceną. Nawet przez moment się nie zastanawiał i odrzekł, że zakładanie ogrodów w Krakowie od lat było na niesamowicie wysokim poziomie.

Jednak poznanie w jakim stopniu usługi ogrodnicze ewoluowały, pozwoliły mu się samemu przekonać, że to co wiedział było jak ziarnko w porównaniu z hektarami złotej pszenicy. Dlatego z całą mocą podkreślam ogrody w Krakowie są najwspanialszymi dziełami współpracy natury i ludzkiej dłoni. Zakładanie ogrodów to już nie rzemiosło, a wysokiej klasy kunszt artystyczny. Zapraszam oto do miasta.