Tanie drapaki dla kota – jak wybrać dobre?

Drapaki dla kotów obecnie w niczym nie przypominają tych sprzed kilku lat. Na ogół była to wtedy mała platforma na wysokości ok. 40 cm z przymocowaną jakąś zabawką. Teraz drapaki dla kota to skomplikowane konstrukcje składające się z wielu pięter, jaskiń, legowisk a nawet i hamaków.

Tanie drapaki dla kota można zrobić samemu

tanie drapaki dla kotaZnajdziemy modele ok. 60 centymetrowe, ale także takie powyżej dwóch metrów. Gwarantują one dużo miejsca na wypoczynek i zabawę. Wykorzystanie sizalowych elementów świetnie się sprawdza przy pielęgnacji pazurków. Dzięki temu nasz kot raz na zawsze zostawi w spokoju nas ulubiony fotel czy kanapę. Tanie drapaki dla kota możemy także bardzo szybko i sprawnie sami zrobić. Wystarczą do tego takiej elementy jak kawałki desek, miękki plusz i wspominany wcześniej sizal. Z zakupem tych rzeczy nie powinniśmy mieć problemu, a samo tworzenie będzie połączeniem czegoś przyjemnego z pożytecznym, Jeśli ktoś jest zapalonym majsterkowiczem, przy jego robocie będzie miał tyle samo radochy co później jego kot podczas zabawy. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, żeby zrobić drapak samemu, na pewno znajdziemy taki w sklepie, który dobrze się wkomponuje w nasz salon i będzie ulubionym miejscem zabaw naszego kota. Mimo, że koty są dość niezależne a powiedzenie że lubią chodzić własnymi drogami nie wzięło się znikąd, to szybko przywiązują się do ludzi i tak jak każde zwierze potrzebują naszej uwagi. Warto czasami pobawić się z nim a nie ograniczać się tylko do zapewnienia jago podstawowych potrzeb. Czysta kuweta i pełna miska są ważne, ale także czas na zabawę z kotem musi mieć swoje miejsce.

Nie zniechęcajmy się zbyt szybko kiedy mały kotek nie będzie na początku zbytnio na nas reagował. Potrzebuje on trochę czasu żeby się do nas przyzwyczaić, ale kiedy to już zrobi na pewno będzie dobry przyjacielem.