Szkolenie z obsługi terminali płatniczych

Mam koleżankę, która jest szkoleniowcem. Nie jest to jednak taki standardowy szkoleniowiec, do którego jedzie się na szkolenia. To właśnie koleżanka jeździ po różnych firmach i przeprowadza szkolenia.

Jak przebiega szkolenie z obsługi terminali?

terminale płatniczeTwierdzi, że bardzo lubi swoją pracę. I najbardziej zawsze zaskakuje ją to ile szkolenie będzie trwało. Ona zawsze przeprowadza je w ten sam sposób, ale to ile będzie trwało tak naprawdę zależy tylko od uczestników. Koleżanka pokazuje jak działają nowe terminale płatnicze, które zostały kupione przez daną firmę i po prostu szkoli pracowników z ich obsługi. Czasem jest po prostu tak, że skończy szkolenie i każdy uczestnik zrobi dobrze zadania i jest koniec. A czasem nikt nie potrafi dobrze wykonać zadań i siedzi z pracownikami i wielokrotnie pokazuje jeszcze raz poszczególne funkcje. Takie terminale pos, z których obsługi szkoli właśnie koleżanka nie są podobno wcale skomplikowane. Pokazała mi kiedyś nawet jak działa taki terminal pos i wiem, że potrafiłabym go obsłużyć chociaż nigdy tego nie robiłam. Jednak wiadomo, że osoba starsza, która nigdy nie korzystała z takiego urządzenia będzie uczyła się go dłużej i podczas tej nauki będzie bardziej ostrożna od osoby, która miała już styczność z obsługą terminala. Oczywiście są to rzadkie przypadki bo jednak dzisiaj praktycznie w każdym sklepie znajduje się terminal. To już jest pewnego rodzaju standard. Ale zdarza się, że koleżanka jedzie na szkolenie do jakiegoś bardzo małego sklepiku, który znajduje się gdzieś na uboczy i wtedy takie szkolenia może być naprawdę długie.

Przez to właśnie koleżanka ma nienormowany czas pracy bo nie jest w stanie przewidzieć ile zajmie jej praca w danym punkcie. Koleżanka najbardziej lubi gdy ma kilka szkoleń w galerii handlowej. Wtedy te kilka szkoleń może przeprowadzić nawet jednego dnia.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: http://www.cardpoint.pl