Szafy wnękowe czy zwykłe?

Szafa to jeden z takich mebli, jakie muszą się znaleźć w każdym domu. Możemy nie mieć foteli, skoro mamy kanapę, możemy nie mieć stolików nocnych, skoro mamy lampę stojącą, a nie nocną. Jednak bez szaf, łóżka czy stołu z krzesłami byłoby nam ciężko.

Szafy wnękowe są praktyczne

szafy wnękoweDlatego też producenci szaf pokazują nam coraz to nowe rozwiązania w kwestii zarządzania przestrzenią. Szafy możemy podzielić tak samo jak blaty kuchenne, czyli ze względu na kolor, materiał czy wytrzymałość, jednak najważniejszy podział do podział na szafy wnękowe, czyli zabudowane, i na szafy zwykłe, czyli stojące. Jakie mają one wady i zalety? Na pewno szafy wnękowe z Zamościa są bardzo praktyczne. Są wielkie, dzięki czemu schowamy tam nie tylko nasze ubrania na każda porę roku, ale również ręczniki, poszewki na kołdry i poduszki, zapasowe pierzyny i koce, torby, czy też buty. Dzięki temu wszystko mamy w jednym miejscu i nie musimy się martwić o to, gdzie takie rzeczy upchnąć. Poza tym, takie szafy można łatwo dopasować do swoich potrzeb. Po pierwsze, są to meble na wymiar, więc będą one dokładnie zapełniały naszą wnękę w ścianie. Po drugie, wnętrze tej szafy możemy sobie regulować. Jedni wolą mieć więcej wieszaków, inni więcej półek, szuflad czy innych rozwiązań. Dlatego też wnętrza szaf wyglądają inaczej. Wadą taki szaf jest pewnie ich cena i montaż. Zazwyczaj jest on wykonywany przez pracowników sklepu czy producenta takich szaf, a całość ze względu na to, że są to meble na wymiar może być droższą niż gotowe szafy. Również fakt, iż nie można jej przestawić może być wadą.

Gotowe szafy za to kupimy już nawet za sto czy dwieście złotych, za większe damy kilkaset złotych. Takie szafy możemy postawić w dowolnym miejscu, a poza tym bywają sprzedawane w kompletach kolorystycznych z łóżkami, szafkami nocnymi czy innymi szafami. Jednak są mniejsze i mniej pojemne niż szafy wnękowe.