Strój biegacza i pomiar czasu na zimowych treningach

Jesień to czas, kiedy wielu biegaczy zaprzestaje treningów z powodu gorszych warunków pogodowych i szybko zapadającego zmroku.

Przydaje się pomiar czasu

pomiar czasuJednak zdaniem sportowców ten czas jest najlepszym do rozpoczęcia przygody z bieganiem, bo w niższych temperaturach wydajniej się biega. Pokazuje to elektroniczny pomiar czasu i rezultaty, jakie można uzyskać biegając jesienią i zimą. Jak ubierać się na treningi o chłodniejszej porze roku tak, aby dobrze zabezpieczyć się przed wiatrem i niskimi temperaturami? Warto założyć ubranie na temperaturę około 10 stopni niższą od odczuwalnej – ponieważ po rozgrzewce automatycznie zrobi się nam cieplej. Jeśli temperatura wynosi około zera, można pomyśleć o zabraniu odzieży, która ochroni najbardziej narażone na przechłodzenie odkryte części ciała, czyli głowę i dłonie. Lekkie, sportowe rękawiczki można zdjąć i schować do kieszeni. Pomiar czasu jest możliwy jeśli schowamy telefon do kieszeni odpowiedniej, lekkiej kurtki z materiałów, które nie przepuszczają wiatru i odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Kaptur przyda się podczas opadów deszczu i śniegu. Najlepiej ubrać się na cebulkę, bo pomiar czasu na zawodach jest tak dokładny, że dodatkowa, niewygodna warstwa odzieży może zaniżyć nasz wynik. Wygodne spodnie o dopasowanym kroju nie powinny krępować ruchów, ale mogą być lekko ocieplone, bo przy mrozach temperatura może się okazać prawdziwą przeszkodą. Należy pamiętać też o elementach odblaskowych na butach czy stroju, bo po zmroku widoczność jest o tej porze roku bardzo kiepska. Sieciówki proponują promocje na odzież sportową dla aktywnych.

W dobrej cenie można kupić kurtki z membraną albo buty na twardej powierzchni. Alternatywą dla treningów na zewnątrz jest bieżnia mechaniczna, która umożliwia trening bez względu na pogodę.

Polecamy: http://time2win.pl