Stabilny poziom to podstawa

Wystarczy tylko próba nagrania krótkiego filmu telefonem komórkowym, by przekonać się, jak niestabilna jest ludzka ręka. Operatorzy kamer i fotografowie rozwiązali ten problem dzięki zewnętrznym stabilizatorom, które doskonale zdają egzamin, co, jednak gdy na hali produkcyjnej potrzebna jest stabilizacja do manipulowania kilkutonowymi obiektami? Czy jest sens konstruowanie własnych, prowizorycznych pozycjonerów? Oczywiście, że nie!

Dlaczego warto zainwestować się pozycjonerami?

pozycjoneryPracownik kilkukilometrowej hali produkcyjnej musi być przygotowany na niejedno wyzwanie, ale jednym z najpoważniejszych jest na pewno konieczność podnoszenia, obracania i przenoszenia ogromnych obiektów, które swoim ciężarek kilkukrotnie przewyższają możliwości ludzkich mięśni. Niektóre firmy decydują się na konstruowanie własnych maszyn pozycjonujących, jednak takie rozwiązanie wiąże się z wysokim ryzykiem niebezpieczeństwa, ogromem czasu potrzebnym na konstrukcje oraz wysokim kosztem. Pozycjonery dystrybuowane przez zewnętrzne firmy wydają się dużo bardziej racjonalnym pomysłem. Eliminują one wszystkie wyżej wymienione ryzyka, a poza tym na rynku istnieje ich ogromny wybór (od jednoosiowych po wieloosiowe). W branży działa wielu wyspecjalizowanych producentów, którzy oferują ogromny wachlarz pozycjonerów, toteż każdy klient powinien znaleźć coś, co przyda mu się w jego miejscu pracy. Tego typu inwestycja zwraca się niezwykle szybko, ponieważ nie tylko zwiększa wydajność pracy, ale także dodatnio wpływają na bezpieczeństwo pracowników, a na tym, jak wiadomo, nie można oszczędzać.

Omawiany tu sprzęt nie jest niezbędny w każdej hali, w wielu przypadkach można poradzić sobie zwykłym wózkiem widłowym, lecz gdy w grę wchodzą ogromne kontenery lub innego rodzaju ciężkie przedmioty, to nie ma co ryzykować i chować ręce w kieszenie. Pozycjoner będzie świetnym zakupem, który niejednokrotnie udowodni swoją opłacalność.