Sprzątanie z centralnym odkurzaczem

Sprzątanie jeszcze nigdy nie było takie proste, od kiedy na rynku pojawiły się odkurzacze centralne. Są to nowoczesne urządzenia, które wykorzystują najnowszą technologię, są ekonomiczne i ciche w użytkowaniu oraz sprawdzają się dużych budynkach. 

Na czym polega innowacyjność odkurzacza Retraflex? 

odkurzacz centralny retraflexWiększość osób uważa, że jedynym sposobem na sprzątanie jest klasyczny odkurzacz wielkości średniej walizki i z długim kablem zasilającym. W dobie nowoczesnych urządzeń, taki odkurzacz jest już przestarzały. Jeżeli mamy duży dom, to lepszy będzie odkurzacz centralny Retraflex, który pozwala na jednoczesne sprzątanie dwóch pomieszczeń naraz. Jest on znacznie mocniejszy od klasycznych modeli jakie ma większość z nas w domu i posiada innowacyjny wąż ssący, który chowa się w ścianie. Cała instalacja odkurzacza jest zamontowana w ścianach i pod podłogą, a jedynym widocznym elementem są niewielkie gniazdka, z których wyciąga się się węża, do którego podłączamy rurę ssącą z odpowiednią końcówką. Sam odkurzacz trzeba zamontować na ścianie w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym, lub na strychu, więc nie ma konieczności jego przenoszenia ze sobą. Jedynym elementem, który musimy mieć przy sobie jest rura aluminiowa, którą łączymy z wężem. Większość modeli centralnych odkurzaczy umożliwia zamontowanie w w domu około sześciu – ośmiu gniazdek, więc spokojnie wystarczą one na powierzchnię do ponad pięciuset metrów kwadratowych. Dzięki zamontowanym tłumikom i specjalnej obudowie silnika, praca odkurzacza jest bardzo cicha. 

Zakup takiego odkurzacza centralnego, to koszt około trzech – czterech tysięcy złotych, które przy regularnym korzystaniu zwracają się w ciągu kilku lat. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dużych domów biurowców, czy kilkupoziomowych mieszkań.