Sprawdzone działki rekreacyjne

Zakup działki pod konkretną budowę jest często dość kosztowną inwestycją, która pochłania nawet połowę wartości budynku. Jednakże takie ceny dotyczą przede wszystkim działek budowlanych, gdyż rekreacyjne są znacznie tańsze.

Co wybudować na działce rekreacyjnej?

działki rekreacyjne nad morzem sprzedażJeżeli chcemy postawić domek letniskowy w jakimś atrakcyjnym miejscu, to najlepiej zainwestować w działkę rekreacyjną, która świetnie się nadaje pod treny działkowe. Możemy na niej stworzyć ogród, strefę relaksu czy wybudować niewielką wiatę czy nawet domek. Taka działka przede wszystkim nie jest działką budowlaną, zatem nie możemy na niej postawić budynku mieszkalnego o dużej powierzchni. Bywają działki rekreacyjne, na których nie można postawić żadnego zabudowania, ponieważ nie są objęte miejskim planem zagospodarowania przestrzennego. Jednak nawet w takiej sytuacji można znaleźć sensowne rozwiązanie i udać się do urzędu o wydanie warunków zabudowy danej działki. Chcąc kupić działki rekreacyjne nad morzem sprzedaż ich jest prowadzona przeważnie przez biura nieruchomości lub przez indywidualnych właścicieli w internecie. Cena działki rekreacyjnej jest znacznie niższa niż działki budowlanej, gdyż ma ona inne parametry techniczne i nie wymaga spełnienie aż tylu wytycznych, aby rozpocząć na niej budowę. Choć nie wybudujemy na niej willi, to z powodzeniem można postawić komfortowy domek letniskowy o powierzchni nie przekraczającej dziesięciu – piętnastu procent całego jej obszaru. Co najważniejsze, działka rekreacyjna nie musi mieć stałego dostępu do mediów.

Użytkowanie takiej działki jest bardzo tanie, nie można na niej mieszkać przez cały rok, ponieważ jest przeznaczona pod zabudowę letniskową. Najtańszą działkę tej kategorii kupimy już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale będzie też stosunkowo niewielka.