Specjalne zestawy do blokowania i testowania kanałów

W przedsiębiorstwach z branży wodociągowo-kanalizacyjnej korzysta się z różnych sprzętów, dzięki którym można prowadzić inspekcję kanalizacji, naprawiać kanalizację oraz oczyszczać ją. Do takich urządzeń należą z pewnością zestawy do testowania oraz blokowania kanałów.

Korki i zawory blokujące wykonywane z najlepszych materiałów

korki pneumatyczneZestawy blokujące są pomocne w wielu czynnościach. Warto wspomnieć o co najmniej kilku z nich. Na pewno taki zestaw przyda się w przypadku blokowania rur. Można nim także testować kanały. Systemy blokujące bardzo dobrze sprawdzają się jako uszczelniacze do instalacji rurowych. Z ich pomocą można bardzo dokładnie nie tylko czyścić, ale również naprawiać kanalizację. Właśnie dlatego takie urządzenia powinny znajdować się w każdym przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym. Są to np. korki pneumatyczne i zawory. Korki wykonywane są zazwyczaj z bardzo solidnego materiału, jakim jest kauczuk. Dodatkowo wykonanie wzmocnione jest kevlarowo i wulkanizowane na gorąco pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dzięki temu, że korki są produkowane z najwyższej jakości materiałów, można liczyć na wieloletnie, praktyczne i wygodne użytkowanie. Zarówno korki jak i zawory dla kanalizacji mogą cechować się różnymi ciśnieniami napełniania. Na polskim rynku można znaleźć korki i zawory o ciśnieniach napełniania mieszczących się w przedziale od 1 do 4 barów.

To sprawia, że takie korki dostosowane są do pracy w rurach kanalizacyjnych nawet o bardzo dużych średnicach wynoszących np. 2800 mm. W sprzedaży znajdują się zarówno wersje do blokowania rur kanalizacyjnych jak i zestawy przepływowe do testowania kanalizacji. Korki przeznaczone są do pracy w nowoczesnych studzienkach przepływowych i nie tylko. Istnieją nawet specjalne zestawy, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle chemicznym.