Solidność polskich domów z drewna

Gdy proponuję klientom zbudowanie domu z drewna, zawsze spotykam się z jednym i tym samym pytaniem. Czy można będzie później bezpiecznie i bez obaw w takim domu spać. W tym wpisie rozwieję wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

Za solidnością domów z drewna przemawia wiele argumentów

solidne domy z drewnaOczywiście nie można w tej kwestii generalizować. Prawdą jest, że bardzo wiele zależy od tego, kto dany dom buduje. Zarówno dom murowany, jak i drewniany mogą okazać się niezwykle solidne, jak i bardzo kiepskie. Warto jest wobec tego zastanowić się kilka razy nim wybierzemy firmę, która będzie miała podjąć się budowy naszego domu. Oczywiście najlepiej było najpierw sprawdzić wszystko co tylko da się sprawdzić na temat firmy, po czym codziennie doglądać, czy budowa idzie tak, jak powinna. Niestety nie każdy z nas ma taką możliwość, i czasem trzeba się po prostu zdać na wynajmowanych przez nas fachowców. Oczywiście w większości przypadków nie mamy się czego obawiać – generalnie ludzie przykładają się do swojej pracy i w znacznej większości dom zostanie wybudowany prawidłowo. Wówczas wiadome jest, że solidne domy z drewna będą tak samo mocne, jak te budowane z jakichkolwiek innych materiałów. Dlatego też jeśli ktoś przychodzi do mnie do firmy i zleca mi budowę domu, przede wszystkim proponuję mu dom z drewna. Jest on znacznie tańszy, łatwiejszy do zbudowania, a zapewnia dokładnie taki sam, jak nie większy, komfort, co w przypadku domu murowanego. Zwykle udaje mi się przekonać niezdecydowanych klientów – jeśli ktoś jest jednak uparty, to poddaję się i buduję murowany.

Na szczęście coraz częściej przychodzący do mnie ludzie sami z siebie pytają o domy z drewna. Uważam, że to świetna tendencja – mam nadzieję, że utrzyma się ona w Polsce jak najdłużej, a przynajmniej tak długo, by większość domów była drewniana.