Skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego – powłoki ceramiczne

 

Lakier trwały i bez zarysowań to marzenie wielu posiadaczy aut. Podobnie jak karoseria hydrofobowa, czyli taka, do której błoto prawie się nie przyczepia, a kwaśna woda deszczowa nie pozostawia na niej smug. Jeśli woskowanie nie spełnia naszych oczekiwań – dobrze poszukać innego rodzaju zabezpieczeń. Znakomitą ochronę auta może zapewnić nałożenie dodatkowej powłoki.

Jakość powłok ceramicznych na samochód

Współczesnepowłoka ceramiczna na samochód lakiernictwo zmieniło wiele zasad wykonywania mieszanin natryskowych. Priorytetem w ich doborze miał być brak substancji niebezpiecznych, szkodliwych, takich jak choćby ołów. Dzięki zmianie komponentów lakier stał się bardziej bezpieczny dla ludzi i środowiska, ale też mniej trwały i odporny na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Nowy lakier łatwiej zarysować. Czasem na karoserii pojawiają się nawet odpryski. Znakomitym sposobem na zabezpieczenie auta może być np. zastosowanie powłoki ceramicznej. Dodatkową, wytrzymałą, bazujacą m.in. na tlenku siarki warstwę nakłada się na oczyszczony, najlepiej nowy lakier. Osłonę rozpyla się w postaci małych drobin, dlatego jej przyczepność jest znakomita, a ochrona, którą ma zapewniać – kompleksowa i niezwykle precyzyjna. Najlepsza powłoka ceramiczna na samochód utrzymuje się na aucie aż do pięciu lat – dzięki czemu zainwestowanie w nią nawet większej kwoty przynosi ograniczenie kosztów związanych z wykonywaniem napraw czy dbaniem o czystość auta. Transparentna i połyskująca osłona dodaje karoserii piękna, a przede wszystkim niweluje konieczność ciągłego woskowania.

Pokrycie auta dodatkową powłoką nie jest obligatoryjne, jednak kiedy przeanalizujmy wszystkie pozytywne skutki takiej dodatkowej kosmetyki – może okazać się niezwykle opłacalne i pożyteczne. Dobrze pokryć samochód bezpieczną powłoką ceramiczną, gdyż nie tylko ochroni ona lakier przed wcześniejszym zniszczeniem, ale także da mu niezwykle piękny połysk i czystość.