Samoprzylepne naklejki do scrapbookingu

 

Scrapbooking to metoda ozdabiania albumów, który w pierwotnej postaci pojawił się już jakieś 200 lat temu. Polegał na wycinaniu skrawków gazet i wklejaniu ich do zeszytów. Dziś to raczej hobby, które od tamtego czasu bardzo ewoluowało. Na rynku znajdziemy wiele ozdobnych elementów, które pomogą nam nadać scrapbookom wyjątkowego wyglądu, np. gotowe napisy, samoprzylepne naklejki czy kolorowe kartki do wycinania wzorów.

Zalety samoprzylepnych naklejek

samoprzylepne naklejkiNie ma co oszukiwać, scrapbooking, niezależnie od tego jak efektownie wygląda, to bardzo czasochłonne zajęcie. Dlatego mimo, że to hobby, warto szukać rozwiązań, które jak najbardziej usprawnią proces dekorowania. W tym celu idealnie sprawdzą się samoprzylepne naklejki. Obecnie mamy duże szczęście, ponieważ w sklepach lub w Internecie, znajdziemy wszelkie możliwe wzory i kolory jakie tylko chcemy. Naklejki to dużo wygodniejsza i mniej czasochłonna alternatywa wycinanek stosowana jako dodatek do techniki jaką jest decoupage. Nasze albumy ze zdjęciami, pamiętniki czy kartki, które wysyłamy na święta mogą wyglądać naprawdę bardzo okazale. Wystarczy trochę inwencji twórczej, cierpliwości i odpowiednio dobranych narzędzi, aby stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Ta technika na pewno spodoba się tym, którzy interesują się sztuką origami czy innymi robótkami ręcznymi. Naklejki ułatwią nam pracę, jednak stanowią one tylko część dostępnych materiałów, które możemy wykorzystać.

Wszelkiego rodzaju twórcze prace wymagają dużej kreatywności a przede wszystkim ogromu  cierpliwości. Jednak osoba, która dostanie od nas pamiątkową kartkę lub własnoręcznie zdobiony album ze zdjęciami na pewno będzie wdzięczna za tak spersonalizowany prezent. Wykorzystajmy do tego celu to, co mamy pod ręką, skrawki papierów, samoprzylepne naklejki a nawet origami.