Rzeczoznawca mebli hotelowych u mojego znajmowego

Otrzymałam w spadku po mojej babci duże mieszkanie w centrum miasta. Cieszyłam się z tego powodu, ponieważ mogłam miałam szansę mieć swój własny kąt, jednakże problematyczne było to, że musiałam pozbyć się starych mebli. Moja babcia uwielbiała antyki i zbierała je przez całe życie.

Rzeczoznawca mebli hotelowych wyceni meble

rzeczoznawca mebli hotelowychMnie osobiście się nie podobały, ale nie chciałam wyrzucać tych mebli na śmietnik, ponieważ to cały dorobek babci. Postanowiłam, że je sprzedam, ale zanim to zrobię, będę musiała się skonsultować ze specjalistą, jaką jest rzeczoznawca meblowy, aby zrobił odpowiednią wycenę mebli. Wycena mebli była tematem dla mnie obcym, ale miałam dużo szczęścia, ponieważ mój kolega z podstawówki, z którym byłam w ciągłym kontakcie był rzeczoznawcą mebli. Znał się nie tylko na tradycyjnych meblach oraz antykach, ale i również był to kompetentny rzeczoznawca mebli hotelowych. Oczywiście bez żadnego problemu postanowił, że mi pomoże wycenić meble, ale nie tak od razu, ponieważ musi załatwić jeszcze odbiory techniczne mebli oraz pomóc w wycenie mebli kuchennych innym klientom. Znajomy rzeczoznawca mebli przyjechał do mnie od razu, kiedy miał czas. Pracy miał bardzo dużo, ponieważ mebli było bardzo dużo i było one zbudowane z różnych materiałów i pochodziły z rożnych okresów. Wycena mebli przechodziła jednak bezproblemowo, ponieważ znajomy znał się na rzeczy. Jak się okazało, całość wszystkich mebli była warta ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Nie spodziewałam się takiej ceny. Teraz martwiłam się tylko o to, czy ktoś będzie chciał je kupić.

Oczywiście zdawałam sobie sprawę z tego, że nikt nie kupi wszystkiego na raz. Jak się okazało, w ciągu dwóch miesięcy sprzedałam wszystkie meble. Byłam z tego powodu bardzo zadowolona. Poszłam więc odwdzięczyć się znajomemu, który zrobił mi wycenę mebli i podziękowałam mu w formie finansowej.