Różnorodność maszyn cukierniczych

Moim marzeniem od dziecięcych lat było założenie cukierni. Wraz z dorastaniem moje cukiernicze marzenie stało się realnymi planami. Największym początkowym problemem jednak stał się dla mnie wybór odpowiednich maszyn cukierniczych, czyli najważniejszej części wyposażenia.

Poszukiwanie idealnej maszyny cukierniczej

maszyny cukierniczeMiksery czy piece są to maszyny cukiernicze, których ilość i różnorodność jest ogromna. Bardzo ważnym aspektem dla początkującego biznesu jest pierwsze wrażenie. Aby moi klienci byli pewni, że wszystkie wypieki cukiernicze zostały wyprodukowane na miejscu za pomocą czystych i schludnych maszyn cukierniczych postanowiłam zaprojektować otwartą kuchnię. Przez to maszyny musiały być ciche i łatwe w czyszczeniu. Dodatkową cechą maszyn cukierniczych była ich wielkość. Sklepik miał mieć niewielką powierzchnię, przez co sprzęt musiał również należeć do małych maszyn cukierniczych. Na początku poza mną w cukierni zaczęło pracować dwóch mężczyzn. Ruch był ogromny więc szybko przekonałam się, że maszyny cukiernicze mają różne tempo pracy. Po wpłynięciu większej gotówki zainwestowałam w nowe szybsze i bardziej wydajne maszyny cukiernicze, jednak sprzęt ten potrzebował większej ilości pracowników do obsługi. O to nie musiałam się martwić, ponieważ biznes szedł świetnie mogłam zaoferować osobom obsługującym maszyny cukiernicze dobrą stawkę godzinową. Maszyny pracowały dzień i noc, z tego powodu nie brakowało awarii maszyn cukierniczych. Wyciągnęłam z tego zdarzenia świetną lekcję na przyszłość. Od tej pory zachowuję faktury od każdej zakupionej maszyny nie tylko cukierniczej, a przy wyborze następnych maszyn kierować się będę również czasem gwarancji jaka jest przyznana dla danego sprzętu. Przez tą sytuację mnóstwo nerwów ale i pieniędzy zostało zmarnowanych, ale była to cenna lekcja na przyszłość.

Podsumowując podczas wyboru maszyn cukierniczych kieruję się nie tylko dobrą i okazyjną ceną, ale przede wszystkim parametrami, które są dla mnie istotne. Są nimi prędkość oraz efektywność pracy. Lepiej kupić droższą maszynę cukierniczą, niż martwić się brakiem gwarancji i jakości.