Rodzaje okularów

Po dokonaniu wyboru o oprawkach stajemy przed decyzją o tym, jakie szkła korekcyjne zgodne z naszą wadą wybrać. Nie jest to łatwe zadanie, bo rodzajów szkieł jest sporo. Różnią się one od siebie właściwościami. Oprawy okularowe w zależności od tego, jak często i w jakich warunkach będą noszone, mogą mieć różne szkła.

Okulary przeciwsłoneczne z powłoką antyrefleksyjną

okulary przeciwsłoneczne Dostępne są szkła ze specjalną powłoką antyrefleksyjną, dzięki której redukuje się ilość refleksów świetlnych. Refleksy utrudniają prawidłowe widzenie, zaburzają ostrość, męczą wzrok, a mogą być nawet niebezpieczne jeśli prowadzimy samochód. Mieszkańcy takich miast jak Kraków mogą odwiedzić gabinet okulistyczny oferujący szkła korekcyjne z warstwową powłoką antyrefleksyjną. Dzięki nim i specjalnej powłoce, soczewki mniej się brudzą i są odporne na zarysowania. Niedrogie okulary przeciwsłoneczne – Kraków także mogą mieć tego rodzaju powłokę. Soczewki kontaktowe eliminują wszystkie problemy wynikające z używania okularów, jednak nie każdy może je nosić. Jeśli zależy nam na tym, aby okulary korekcyjne były wyjątkowo wytrzymałe, możemy kupić do nich szkła wyposażone w dodatkową powłokę dającą lepszy, bardziej skontrastowany obraz. Stosowane są obecnie innowacyjne materiały, które dają soczewkom wyjątkową wytrzymałość. Odporność na uszkodzenia jest szczególnie ważna dla dzieci, lub dla osób aktywnie uprawiających sport. Takim materiałem jest np. poliwęglan. Soczewki mogą też chronić dodatkowo oczy przed promieniowaniem UV.

 

Nowoczesne soczewki są dużo lżejsze od tych dotychczas znanych, a ich odpowiednie szlifowanie i taliowanie daje efekt maksymalnego dopasowania do oprawki. Wygoda użytkowania dzięki temu znacznie się poprawia. Trzeba się liczyć z tym, że im bardziej zaawansowana soczewka, tym wyższa będzie jej cena. Jednak za komfort warto zapłacić.