Rodzaje folii przeznaczone do nadruku

Reklama jest nieodłączną częścią każdego biznesu. Folia jest popularnym nośnikiem reklamy. W związku z czym obecnie drukarnie dysponują kilkoma metodami zadruku folii, które dobiera się w zależności od rodzaju zastosowanej folii. Na cele reklamowe stosuje się najczęściej dwa jej typy – folie monomeryczne i polimerowe.

Druk na folii monomerycznej a polimerycznej

Druk na foliiFolie samoprzylepne stosuje się do umieszczenia nadruku reklamowego na tablicach, reklamach samochodowych, a także do oklejania witryn sklepowych czy powierzchni podłogowych i ściennych w galeriach handlowych. Folia monomeryczna idealnie nadaje się zarówno na reklamę wewnętrzną jak i zewnętrzną. Produkuje się ją w wersji krótkookresowej i długookresowej. Pierwszy typ idealnie nadaje się tylko do płaskich, nieprzerwanych powierzchni. Druk na tej foli utrzymuje się przy sprzyjających warunkach pogodowych od kilku miesięcy do kilku lat. Jednak profesjonalny druk na folii w Poznaniu wykonuje się na foliach polimerowych. Potrafi on utrzymać się na nośniku nawet od 5 do 7 lat dłużej aniżeli druk na folii monomerycznej. Dodatkowo nie ma ograniczeń co do równości powierzchni. Folia polimerowa może być aplikowana na powierzchniach obłych, dlatego najczęściej znajduje zastosowanie na powierzchniach samochodów dostawczych, gdzie czas ekspozycji jest planowany na dłużej. Chociaż nadruk na folii monomerycznej jest znacznie tańszy, przynajmniej jeśli chodzi o ceny w Poznaniu, to jednak folia polimerowa daje gwarancję dłuższej trwałości.

Nie tylko sam materiał jest trwalszy, ale także nadruk znacznie dłużej się na nim utrzymuje. Zatem wybór folii samoprzylepnej w dużym stopniu będzie sprowadzał się do tego, gdzie folia ma zostać umieszczona i na jakie warunki będzie na co dzień wystawiona.