Regularny przegląd uzębienia i usuwanie kamienia

Dentofobia lub odontofobia to inaczej lęk przed zabiegami stomatologicznymi. W dzisiejszych czasach nie ma się jednak czego obawiać. Stosowane są nowoczesne techniki znieczuleń i zabiegów, które sprawiają, że pacjent praktycznie niczego nie czuje i wychodzi z leczenia zębów naprawdę zadowolony.

Zdejmowanie płytki nazębnej przy pomocy skalera

Dentysta RzeszówPoza tym nie każda wizyta u dentysty kończy się wyrywaniem zęba czy leczeniem kanałowym. Stomatolog zajmuje się leczeniem całej jamy ustnej – zarówno leczeniem zębów jak i różnych chorób przyzębia np. zapalenia dziąseł itd. Każda osoba powinna przynajmniej 2 razy w roku pojawić się na badaniu kontrolnym. Wykonywanie regularnych przeglądów uzębienia jest bardzo ważne. Taki przegląd jest szybki i bezbolesny. W trakcie przeglądu lekarz ogląda dokładnie każdy ząb pod powiększeniem. To sprawia, że może szybko zlokalizować wszelkie ubytki i zapobiec ich powiększaniu (np. poprzez plombowanie zęba). Dentysta Rzeszów bardzo często w trakcie przeglądu zębów wykonuje również skalowanie. Jest to oczyszczanie zębów z płytki nazębnej, kamienia nazębnego. Kamień może prowadzić do chorób zębów, ale również przyzębia. Kamień zbiera się po każdym posiłki, niekiedy jego ilości są zatrważające. Lepiej zadbać o regularne usuwanie kamienia, które jest bezbolesne. Lekarz dentysta wykorzystuje tutaj urządzenia działające poprzez ultradźwięki lub wodę destylowaną pod bardzo dużym ciśnieniem.

Skaler przykłada się pod kątem do powierzchni zęba, a płytka od razu ulega oderwaniu. Po oczyszczeniu na zęby nakładany jest żel polerujący. Jest to zabieg, który nie powoduje żadnego bólu, a dla niektórych jest nawet przyjemny. Warto wspomnieć, że można skorzystać z oferty skalowania przynajmniej raz w roku za darmo w ramach umowy danego gabinetu z NFZ. Tym bardziej warto korzystać z takich usług.