Profesjonalne badanie wykrywaczem kłamstw

Nasz organizm wysyła w trakcie rozmowy werbalne i niewerbalne komunikaty. Te drugie ciężko kontrolować, ponieważ są wysyłane podświadomie i automatycznie. Kiedy między nimi dochodzi do sprzeczności, to najczęściej oceniamy, że ktoś mówi nieprawdę.

Po co poddawać się badaniu wariograficznemu?

badanie wykrywaczem kłamstw cenaW Polce każdego roku badaniu z użyciem wykrywacza kłamstw poddaje się kilkanaście tysięcy osób, które robią to z własnej woli lub zostały na nie skierowane. Oczywiście zawsze taka osoba musi wyrazić na nie zgodę, ponieważ nie można kogoś badać wbrew jego woli. Badanie nie jest bolesne, a jedynie może być stresujące. Jeżeli interesuje nas badanie wykrywaczem kłamstw cena jego jest dość wysoka, bo kształtuje się na poziomie tysiąca – tysiąca dwustu złotych. Często okazuje się, że jedyną i skuteczną metodą w sytuacjach wymagających udowodnienia lub poznania przebiegu wydarzeń z przeszłości jest poddanie się takiemu badaniu. Najczęściej ma ono na celu wskazanie na przykład sprawcy wypadku, przestępstwa czy morderstwa, oczyszczenia z zarzutów i pomówień osób niesłusznie posądzonych czy nawet potwierdzeniu albo wykluczenia zdrady małżeńskiej. Z pewnością właściwie przeprowadzone badanie jest gwarancją skuteczności tejże m metody i polega ono na ustaleniu prawdy i powiązanego z nią śladu pamięciowego z określonymi zdarzeniami mającymi miejsce w przeszłości. Badanie wariografem nierzadko jest traktowane dowód do celów procesowych, ponieważ wykazuje wysoką skuteczność na poziomie ponad 90 procent.

Każdego roku z tej metody korzysta nawet kilkaset tysięcy osób, które udają się na nie indywidualnie lub są kierowane przez sąd, firmę czy instytucję rządową. Jego przeprowadzenie zajmuje maksymalnie kilka godzin, w zależności od ilości zadawanych pytań.