Praktyki w hotelu

Jestem na trzecim roku studiów i teraz muszę odbyć praktyki. Zostałam wydelegowana na praktyki do hotelu, który współpracuje z naszą uczelnią od wielu lat i przyjmuje studentów. Razem ze mną praktykę w tym hotelu miała odbyć Matylda, moja koleżanka z roku.

Znam się na pościeli i ręcznikach hotelowych

ręczniki hoteloweKiedy pojechałam pierwszego dnia do hotelu to musiałam wymienić wszystkie kołdry hotelowe w opuszczonych już przez gości pokojach. Matylda w tym czasie zbierała wszystkie ręczniki hotelowe, które należało odnieść do pralni. W niektórych pokojach były ręczniki reklamowe, które w ogóle nie były użyte, więc Matylda zostawiła je na swoim miejscu. Kiedy zaniosłam kołdry hotelowe do pralni a Matylda wszystkie ręczniki hotelowe to miałyśmy iść na magazyn, żeby sprawdzić wszystkie ręczniki z haftem. Należało wszystko policzyć i zdać relację naszemu opiekunowi. Pierwszy dzień praktyk był dosyć wyczerpujący, ale następnego dnia miałam zamawiać kołdry reklamowe dla hotelu oraz ręczniki z haftem, które wcześniej liczyłam, bo opiekun stwierdził, że jest za mało. Wiedziałam, że tego dnia praktyki będą lżejsze. W ciągu miesiąca nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy. Wiem jak wybierać kołdry hotelowe oraz czym się kierować jeśli chodzi o ręczniki reklamowe, pościel czy ręczniki z haftem. W przyszłości chcę zarządzać hotelem i poznanie całego systemu od samych podstaw to doskonałe rozwiązanie. Wiem nawet gdzie będę zamawiała wszystko jak już rozpocznę karierę zawodową.

Ręczniki hotelowe muszą być wysokiej jakości zresztą tak samo jak kołdry hotelowe, które są jednym z najważniejszych wyposażeń pokoju hotelowego. Praktyki zaliczyłam celująco podobnie jak moja koleżanka Matylda. Jestem naprawdę bardzo zadowolona, ponieważ zdobyłam ogromne doświadczenie hotelarskie.

Czytaj więcej na: www.pamavi.pl