Praktyczne auta dla dzieci

 

Kupowanie zabawek dla dzieci może i jest łatwą czynnością, ale nie ich wybór. W sklepach znajdziemy setki przeróżnych zabawek, które mogą lepiej lub gorzej się sprawdzić, ale zawsze warto przy ich wyborze kierować się wiekiem malucha.

Od jakiego wieku są samochody na akumulator?

auta na akumulator dla dzieci dwuosoboweKiedy maluchy nauczą się już całkiem sprawnie chodzić i biegać, to można pomyśleć o zakupie samochodu dla dziecka. Choć są one dostępne na rynku od wielu lat, to te obecne są wyjątkowo komfortowe i nowoczesne. Auta na akumulator dla dzieci dwuosobowe są przeznaczone dla maluchów od trzeciego roku życia. Wymagają one samodzielnego kierowania, do którego wykorzystuje się kierownicę i pedał gazu. Pojazd celowo nie ma pedału hamulca, gdyż mógłby się on mylić dzieciom z gazem. Jeżeli dziecko zdejmie stopę z pedału gazu, to pojazd automatycznie się zatrzyma. Ich zaletą jest mocny silnik i wydajny akumulator, które pozwalają na jazdę z maksymalną prędkością około kilku kilometrów na godzinę. Wewnątrz samochodów znajdują się wygodne fotele z pasami bezpieczeństwa, dzięki czemu maluchy nie wypadną z nich w trakcie jazdy. Jeżeli się zastanawiamy nad wyborem modelu auta, to mamy dwa rodzaje pojazdów czterokołowych: sedany z niskim zawieszeniem oraz terenowe samochody z dużymi kołami. Oba są wyposażone w boczne lusterka, klakson czy przednio oraz tylne światła led, zatem jazda nimi będzie bardzo zbliżona do prawdziwych pojazdów. Poza samochodami na akumulator, w sklepach możemy znaleźć także trzykołowe motocykle.

Pojazdy na akumulator są zabawkami pożądanymi chyba przez wszystkie dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Dostarczają niesamowicie dużo wrażeń i w większości przypadków stają się ulubionymi zabawkami, które maluchy zabierają się ze sobą na spacery.