Praca na produkcji i kontrola nadruku

Jak wygląda praca na produkcji? Czy jest to ciężki zawód? Jakie warunki panują w zakładzie? Nad tymi zagadnieniami zastanawiałam się składając podanie do pracy w hurtowni papierów i opakowań papierowych.

Profesjonalna kontrola nadruku – nowość

kontrola nadrukuNigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takimi pojęciami, jak profesjonalna kontrola nadruku czy taśma produkcyjna. Wszystko to musiałam poznać decydując się na tę pracę. Już pierwszego dnia podszedł do mnie brygadzista, który zaczął mnie szkolić z bezpieczeństwa i higieny pracy. Na samym początku szkolenia oznajmił mi, że maszyny, które obsługujemy powinny być używane w sposób bardzo delikatny tak, aby sobie nie zrobić krzywdy oraz żeby nie utrudniać procesu produkcji. Wielka, walcowata maszyna posiadała noże krążkowe. Kierownik powiedział, że odpowiadają one za precyzyjne cięcie. Dodatkowo omówił budowę tej maszyny. Powiedział, że maszyny takie posiadają bardzo dobre sprzęgła, które odpowiadają za ciągłość produkcji. Posiadają także hamulec elektromagnetyczny będący bardzo ważnym elementem tej maszyny. Mało z tego zrozumiałam, ale wiedziałam jedno – nie wolno do tej maszyny się zbliżać. Ja i tak byłam zatrudniona, jako pakowaczka, więc obsługa mnie nie dotyczyła. Pamiętam tylko jeszcze, że brygadzista mówił coś na temat anvil covers jako nakładek na cylinder nawijarki. Szczerze mówiąc, nie wiedziałam o co chodzi aż do momentu, kiedy nie zaczęłam pracować i zrozumiałam funkcje tego sprzętu. Ja stałam na taśmie produkcyjnej, a maszyna obracała się równomiernym tempem.

Praca mi się podobała, ale z czasem stała się nużąca. Dziś już nie pracuję w tym zakładzie, ale miło wspominam czasy w tej pracy. W końcu tutaj się bardzo dużo nauczyłam i zdobyłam cenne doświadczenie zawodowe. Dziś sama jestem brygadzistką w firmie, która produkuje sprzęgła proszkowe. Jestem zadowolona z tej pracy.