Powłoki natryskowe

Niejednokrotnie zastanawiamy się jak zabezpieczyć zadbany lakier naszego pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi. Nie zawsze chcemy płacić za skomplikowane zabiegi. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą nam różnego rodzaju zabezpieczenia płynne, które wystarczy nanieść na suchą i umytą powierzchnię lakieru naszego samochodu.

Zabezpieczające powłoki natryskowe

Jak wskazuje powyższy nagłówek powłoki te można również nakładać za pomocą myjki ciśnieniowej, za pomocą której powłoka jest rozpylana nad naszym pojazdem. Po jej wyschnięciu należy odczekać do całkowitego jej wyschnięcia, po czym można normalnie użytkować i myć samochód bez żadnych przeciwwskazań. Oczywiście trwałość takiej powłoki jest ograniczone i zdecydowanie krótsza, aniżeli w przypadku folii ochronnych, lecz mimo wszystko stanowi ona dobre zabezpieczenie lakieru. W przypadku częstego mycia naszego pojazdu zabieg nakładania powłoki należy powtarzać co kilka tygodni. Płyn kupuje się w dość dużej butelce, która starcza bez problemu na kilka aplikacji. Jeśli nie posiadamy myjki ciśnieniowej, można go nałożyć ręcznie, choć efekt będzie już tylko zadowalający. Cena jak w przypadku dobrych kosmetyków samochodowych nie jest niska, lecz zdecydowanie atrakcyjniejsza niż w przypadku folii ochronnej. Warto również wspomnieć, że wspomniana powłoka nadaje blask karoserii naszego pojazdu, a sam lakier wygląda na nowy.

Chcąc zabezpieczyć nasz pojazd, a nie mając dużego budżetu, można znaleźć dobrą i tanią metodą. Przykładem może być właśnie powłoka natryskowa. Jeśli nałożymy ja samemu, ograniczymy koszty do minimum. Raczej nie można uszkodzić pojazdu niewłaściwie ją aplikując. Więc bez żadnych obaw niemal każdy może upiększyć w ten sposób swój pojazd, któremu z pewnością przywróci to dawny blask.