Popularne zakładanie firm w Norwegii

Jeżeli chodzi o kraje, w których Polacy coraz chętniej zakładają firmy, ostatnio prym wiedzie Norwegia. Chociaż nie zyskała ona jeszcze miana raju podatkowego, tamtejszy system prawny jest skonstruowany w taki sposób, aby wspierać rozwój przedsiębiorstw, nawet tych najmniejszych. Dodatkowo urzędy są nastawione na pomoc w dopełnieniu formalności, a nie na karanie ewentualnych przeoczeń.

Szybkie i opłacalne zakładanie firm w Norwegii

założenie firmy w norwegiiJeżeli chodzi o założenie firmy w norwegii coraz więcej osób przekonuje się do tego kroku. Dzieje się tak ze względu na system prawny a także podatkowy, które mają na celu wspierać przedsiębiorców w razie ewentualnych potknięć. Bardzo częstym bodźcem do przeniesienia działalności właśnie do Norwegii jest chociażby prawo dotyczące odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne. Nie występuje tam stała kwota, którą trzeba odprowadzić. Składka jest procentowa, dzięki czemu nie generuje problemów finansowych w sytuacji gdy firma osiągnęła niski dochód. Jeżeli firma nic nie zarobiła, nie ma konieczności uiszczania tej opłaty, co z kolei rekompensowane jest przez firmy, które osiągnęły duży dochód. Jest to bardzo ważna ulga, dlatego też otwarcie firmy na terenie Norwegii jest aż tak opłacalne. Podatki na tamtym terenie mają na celu zgromadzenie funduszy od osób, które są w stanie uiścić stosowne opłaty, a nie doprowadzić mniejszych przedsiębiorców do braku płynności finansowej.

Decydując się na przeniesienie firmy do innego kraju, zwykle głównym kryterium są tamtejsze przepisy podatkowe. Coraz bardziej popularna staje się Norwegia, ponieważ płacone tam podatki oraz składki na ubezpieczenia zdrowotne są kwotami procentowymi od uzyskanego dochodu, dzięki czemu firmy są w stanie bez problemu je uiszczać.