Pomoc prawna o szerokim zakresie

W wielu przypadkach, zwrócenie się o pomoc do profesjonalnej kancelarii prawnej, znacznie przyspiesza czas trwania sprawy oraz jest w stanie w znaczący sposób przyczynić się do zapadnięcia korzystnego dla nas rozstrzygnięcia. Z tego właśnie powodu szeroki zakres oferowanych usług prawnych przyciąga bardzo wielu klientów.

Adwokaci specjalizujący się w wielu dziedzinach prawa

kancelaria szczecinIstnieje bardzo wiele dziedzin prawa. Od prawa publicznego prywatnego, przez prawo handlowe i podatkowe po prawo cywilne, rodzinne oraz wreszcie karne. Chociaż rola prawnika kojarzy nam się gównie z tym ostatnim typem prawa, w rzeczywistości sprawy karne stanowią tylko niewielki odsetek tych, z którymi stykają się prawnicy. Zdecydowanie najbardziej popularne są problemy z zakresu prawa cywilnego, bądź rodzinnego. Rozwody w Szczecinie stanowią aż 37% wszystkich spraw, prowadzonych przez prawników (co jest bardzo dużą liczbą, biorąc pod uwagę mnogość zagadnień prawnych, z którymi prawnicy mogą się zetknąć). Adwokat ze Szczecina jednoznacznie stwierdza, że jego kancelaria specjalizując się właśnie w dziedzinie prawa cywilnego przyciąga bardzo dużą klientelę. Natomiast radca prawny ze szczecina przypomina, że w kwestii rozwodów (oraz wszystkich innych zagadnień prawnych za wyjątkiem spraw karnych i karnoskarbowych) ma dokładnie takie same uprawnienia, jak adwokat, w związku z czym może reprezentować strony przed sądem.

Bardzo często osoby zwracające się do adwokatów z prośbą o pomoc nie przynoszą zbyt skomplikowanych spraw. Najczęściej sprawy są prozaiczne, na przykład rozwody, pozwy alimentacyjne, bądź też sprawy z zakresu nabycia prawa własności, takimi jak zasiedzenia czy też nabycia spadku. Przekrój spraw jest naprawdę szeroki, w związku z czym prawnicy musza posiadać wiedzę z dosłownie każdej dziedziny prawa.