Pomieszczenia w domu i izolacja poddasza pianką poliuretanową

Dom zazwyczaj mi kilka pomieszczeń strategicznych, które są przez nas wykorzystywane. Pierwszym jest kuchnia. To bez wątpienia serce każdego domu. Gdzie spędzamy najwięcej czasu? Oczywiście, że w kuchni.

Izolacja poddasza pianką poliuretanową nie jest drogie

izolacja poddasza pianką poliuretanowąTo tam mama uczy nas gotować, serwuje nam ulubione naleśniki na śniadanie i piecze ciasto. Gdy byłam mała, zawsze siadałam na blacie i próbowałam surowego ciasta. Dziś absolutnie by to nie przeszło. Salmonella, wirusy i bakterie w surowym jajku. Kiedyś można było więcej i ludzie nie bali się konsekwencji każdego ze swoich czynów. Dziś kuchnia nadal jest taka piękna, choć raczej nie je się już surowego ciasta. Drugim pomieszczeniem domu jest salon. Obowiązkowym jego wyposażeniem jest telewizor. To tam odbywa się nieustanna walka o pilota. U mnie w domy był terminarz, kto jakiego dnia wybiera film. Gdy sobie to przypomnę, strasznie mnie śmieszy. Wtedy natomiast pilnowałam jak cerber mojego wyczekiwanego dnia. Trzecie pomieszczenie to zawsze nasza oaza spokoju, czyli własna sypialnia. Każdy z nas pragnie mieć coś swojego, swój własny kąt. Dlatego nasz pokój jest dla nas jednym z gwarantów bezpieczeństwa. Wszystko w nim jest nasze. Nasze płyty, książki i pamiętniki. Często rodzice nawet po naszej wyprowadzce z domu, nic w nich nie zmieniają. Człowiek w swoim pokoju zostawia zawsze kawałek siebie samego. Ostatnim pomieszczeniem dla mnie jest poddasze. To na nim znajdują się wszystkie pamiątki rodzinne, prawdziwe skarby. Będąc dzieckiem zawsze przeglądałam wszystko co się tam znajdowało. Warto mieć takie poddasze. Jeśli jest izolacja poddasza pianką poliuretanową lub w ogóle izolacja poddasza pianką do tego przeznaczoną, mamy tam swojską ciszę i spokój. Warto też zrobić ocieplenie poddasza pianką, by można było spędzać tam godziny na przeglądaniu albumów rodzinnych.

Takie ocieplenie poddasza pianką poliuretanową nie jest wybitnie drogie, zagwarantuje nam za to niezapomniane chwile. Każdy dom ma takie cztery pomieszczenia, które są naszymi częściami. Nasz stary dom zawsze ogląda się z czułością, bo mamy go w sercu.