Polskie jabłka i tania siatka cieniująca

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to powiedzenie znamy chyba wszyscy. Ale tym razem będziemy chwalić nasze, doskonale znane w Polsce i na całym świecie, aromatyczne i pyszne jabłka.

Siatka cieniująca i równomierne nasłonecznienie

siatka cieniującaO ich walorach smakowych w naszym kraju nie trzeba nikogo przekonywać, ale teraz zostały docenione na międzynarodowych targach żywności, które od lat są organizowane w Mediolanie. Stolica mody co roku na kilka dni zamienia się w stolicę smaku. Każdy kraj uczestniczący w targach może wystawić po jednym produkcie w danej kategorii, na przykład: warzywa, owoce, mięso, produkty mleczne, słodycze. Polska uczestniczyła w imprezie dopiero po raz trzeci i już możne odnotować na swoim koncie niemały sukces. Nasze jabłka zajęły pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze owoce, pokonując między innymi hiszpańskie brzoskwinie i włoskie pomarańcze. O zwycięstwie polskich owoców zadecydowały głosy jury oraz gości odwiedzających pawilony poszczególnych państw. Skąd wypływa źródło sukcesu naszych sadowników? O opinię poprosiliśmy panią Marię, właścicielkę jednego z największych i najstarszych sadów w Polsce. – Podstawą jest dobra ziemia. Tylko w takiej, zdrowej i pozbawionej chemicznych zanieczyszczeń, mogą wyrosnąć zdrowe drzewa, które są gwarantem najlepszych owoców. W naszych sadach nie stosujemy sztucznych oprysków, wystarcza nam ochronna siatka na ptaki i, od niedawna, także siatka na krety, która również świetnie się sprawdza. Aby jabłonki miały optymalne warunki, stosowana jest także tania siatka cieniująca, dzięki której dbamy o równomierne nasłonecznienie dojrzewających owoców. O jakości polskich jabłek świadczy także nowoczesny system transportu i ekologiczna siatka do pakowania, która pozwala na dłużej zachować świeżość i niezwykły aromat owoców.

Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody i mamy nadzieję, że teraz o polskich jabłkach usłyszy cały świat, bo zdecydowanie na to zasługują – powiedziała szczęśliwa pani Maria. W konkursie dobrze wypadł także nasz dojrzewający ser owczy, który otrzymał wyróżnienie.