Piszę wypracowanie o bakteriach jogurtowych

 

Jestem przeciętnym uczniem i czasami zdarza mi się, że muszę pisać dodatkowe wypracowania, by wyciągnąć sobie średnią. Teraz musiałem nadrobić oceny z języka polskiego, ponieważ groziła mi ocena dostateczna, której nie chciałem.

Znalazłem wiele informacji na temat bakterii jogurtowych

bakterie jogurtoweSam poszedłem do nauczyciela, by zadał mi jakiś dodatkowy temat wypracowania. Do opisania były bakterie jogurtowe i bardzo chętnie podjąłem się tego zadania. Miałem dwa dni na napisanie tego wypracowania i zamierzałem dać z siebie wszystko. Jak dla mnie to bakterie jogurtowe są prostym tematem i wyższą ocenę w zasadzie miałem w kieszeni. Sam dobrze wiem, że takie na przykład bakterie probiotyczne to znajdują się tylko w jogurtach probiotycznych. Żywe kultury bakterii zdecydowanie muszą być w stanie przetrwać transport przez cały układ pokarmowy. Wiem też, że w zwykłych jogurtach takich bakterii na pewno nie spotkamy. W wypracowaniu bardzo szczegółowo opisałem bakterie jogurtowe i umieściłem wskazówki gdzie na opakowaniu szukać informacji na ten temat. Postanowiłem także odwołać się do kwestii zdrowia. Przecież takie bakterie jogurtowe są skuteczne w takich dolegliwościach jak atopowe zapalenie skóry, jak jest za wysoki cholesterol czy przy dolegliwościach zespołu jelita drażliwego. Moja dość obszerna wiedza na ten temat na pewno zagwarantuje mi wysoką ocenę. Nie mogłem także ominąć zalet, które są bardzo kluczowe. Przecież takie bakterie jogurtowe poprawiają trawienie białka, czy pobudzają układ odpornościowy.

Ocena, którą dostałem zaskoczyła nawet samego nauczyciela. Nie spodziewał się, że wykażę się tak ogromną wiedzą na ten temat. Bardzo dużą wagę przykładam do tego co jadam i dzięki temu temat był dla mnie na prawdę prosty do napisania.