Papier do druku ulotek

Jednym z najpopularniejszych materiałów promocyjnych, jakie wykorzystują w swojej działalności przedsiębiorstwa wielu branż, są ulotki. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ ulotki charakteryzują się tanim kosztem dystrybucji, a także dość dużym zasięgiem, który możemy osiągnąć w kwestiach promocyjnych, jeśli interesuje nas rynek lokalny.

Kilka ważnych kwestii dotyczących ulotek

ulotki drukWiększości z nas ulotki kojarzą się przede wszystkim z materiałami, na których liczy się grafika i zamieszczony tekst. Prawdopodobnie większość grafików i copywriterów zajmujących się przygotowywaniem projektów zdaje sobie sprawę z tego, że grafika powinna być spójna z tekstem, którym chcemy dotrzeć do naszych odbiorców. Jednocześnie żaden z tych czynników nie powinien być przesadzony, a na ulotce nie powinno znaleźć się zbyt wiele rodzajów czcionek i za dużo kolorów, które nie byłyby ze sobą spójne. Jednocześnie, osoby realizujące zlecenie na ulotki powinny wiedzieć, że jeśli chodzi o ulotki druk również jest ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Powinniśmy więc zadbać, by nasze ulotki wydrukowane zostały na właściwym papierze, który będzie jednocześnie odporny na drobne uszkodzenia, a także stosunkowo tani, by koszt ulotki nie wzrósł znacząco. Równie ważną kwestią w przypadku druku ulotek jest to, jaki tusz zostanie do tego przedsięwzięcia zastosowany. Musi być on wytrzymały na ścieranie. Nie powinien też „farbować”, brudząc przy tym ręce naszych odbiorców.

Ulotki mogą przyjmować różne rozmiary i różne formy. Każdorazowo warto więc przemyśleć, do kogo chcemy przy ich pomocy dotrzeć, jakie mają realizować zadania. Nie zawsze bowiem ulotki będą pełniły tylko rolę promocyjną, czasami również jest to rola reprezentacyjna dla danej firmy, co będzie wiązało się z koniecznością wykorzystania lepszej jakości papieru.