Ozdobne poszewki na poduszki

Zawsze uważałam, że nie ważne jaka jest moda, ważne żeby mi się podobało. Osobiście nigdy nie goniłam za trendami – właściwie w żadnej dziedzinie. A już od dłuższego czasu uważam, że to co ja kupie – niech jest modne dla innych. Jeśli uważasz tak samo to porozmawiamy o wszystkich możliwych opcjach ubierania pościeli. Jeśli myślisz inaczej, to szybciutko w skrócie opowiem Ci o panujących trendach.

Jak wybierać poszwy na poduszki?

poszewka na poduszkęPrócz pięknych świeczników, zapachowych świec czy gustownej lampki – ozdobą naszej sypialni są również narzuty na łózka, kapy, czy zwyczajnie sama pościel. Można standardowo stosować pościel białą, która kojarzy się z czystością, schludnością i porządkiem. Można też wyszukać coś bardziej atrakcyjnego, co sprawi, że na przykład nasza sypialnia zamieni się w piękny ogród czy sensualny pokój. Jeśli chcemy, aby nasza sypialnia była romantyczna i zmysłowa wystarczy ubrać pościel np. w czerwone atłasowe tkaniny. Kilka słów o cenach. Przykładowo, zwykła poszewka na poduszkę w rozmiarze 70×80 cm z satyny bawełnianej kosztuje około 15-20 zł, zaś lniana poszewka może już kosztować od 40 zł wzwyż. Aktualna moda skupia się raczej na poszewkach z koronkami, falbankami, czy ażurowymi wstawkami. Ogólnie, teraźniejsza moda kręci się w okół materiałów lekkich, zwiewnych, przeźroczystych, koronkowych i dominują jasne kolory. Dotyczy to zarówno ubrań jak i wystroju mieszkania. Jednakże jeśli wybierzemy poszwy i pościel w aktualnych trendach to trzeba liczyć się z dość dużym wydatkiem. Zwykła pościel z bawełny o standardowych rozmiarach kosztuje w przedziale 80-120 zł – ta z koronkami, czy falbankami minimum 160 zł. Jednakże wiadomo, że pościel kupuje się raz i to na długo.

Jedno dla mnie pozostaje niezmienne – jakość. Zawsze lepiej dopłacić, niż dwa razy przepłacić. Kupując raz a porządnie wbrew pozorom zaoszczędzimy, bo nie kupimy tanio ale kilka razy. Sklepy stacjonarne przeganiają swoją atrakcyjnością te internetowe, gdyż możemy dotknąć materiału. Mówi się, że sen to zdrowie, warto więc się dobrze wyspać, w wygodnej pościeli.