Owijarka i stretch maszynowy w twojej firmie

 

Dostarczenie nieuszkodzonego towaru to priorytet zarówno producentów jak i e-sprzedawców, którzy wysyłają towar za pomocą firm kurierskich oraz logistycznych. Najpopularniejszym zabezpieczeniem jest wytrzymała folia stretch, która ochroni przed kurzem, zmianami temperatury oraz brudem działającymi na niekorzyść produktów.

Bez stretchu maszynowego ani rusz

wytrzymała folia stretch maszynowaChociaż sama folia stretchowa jest znana jako rolka folii do owijania manualnego, to warto zadbać aby w firmie znalazła się owijarka oraz wytrzymała folia stretch maszynowa usprawniająca proces pakowania towaru. Mechanizacja stretchowania palet pozwoli na zwiększenie wydajności folii poprzez odpowiedni naciąg, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów wysyłki magazynowanych artykułów. Ponadto folia stretchowa zapewnia doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi jak zabrudzenie, zakurzenie gdy pakowany towar musi zachować nieskazitelny wygląd i czystość oraz chroni przed zamoknięciem, co jest szczególnie ważne jeśli produkty zostały zapakowane jedynie w karton, który może ulec zmoczeniu. Użycie folii stretchowej maszynowej zapewnia również odpowiedni naciąg stretchu dzięki czemu produkty ułożone na palecie są bardziej stabilne podczas załadunku i transportu. Co ciekawe, i dość nieoczywiste, stretch to również zabezpieczenie przed dużymi zmianami temperatur, jak wystawienie palety towaru z chłodni i przewiezienie jej do innej chłodziarki. Zabezpieczona stretchem paleta mleka nie straci świeżości, bo folia zapewni jej komfort termiczny.

Zaskakująca jest też wytrzymałość folii stretchowej, która wydaje się być cienką folijką, a w rzeczywistości doskonale chroni produkty przygotowane do transportu np. przed ostrymi kantami. Wytrzymała folia stretch maszynowy zawdzięcza to swojej elastyczności, która pozwala nawet na trzykrotne rozciągnięcie jej oraz doskonałe przyleganie do pakowanych produktów.