Olej osmo i odnowienie podłogi

Odziedziczyłam w spadku po babci mieszkanie w centrum miasta. Było ono ładnie, jednak wymagało remontu. Podłoga nadawała się do wymiany, ściany do malowania, również sprzęty kuchenne były bardzo stare. Musiałam o to wszystko zadbać, żeby mieszkanie nadawało się do zamieszkania.

Olej osmo do drewnianych desek

Co do malowania nie było innego rozwiązania, tylko kupić zapas farby. Sprzętu kuchennego nie dało się też zregenerować, stary można było sprzedaż za bezcen i kupić potem nowy. Jednak jak się okazało to deski drewniane z jakich była wykonana podłoga mogły zostać poddane renowacji. Wierzchnią warstwę drewna trzeba było zetrzeć, a następnie ponownie zakonserwować. Najlepszy będzie do tego olej osmo cena którego jest dosyć niska. Taki olej w kolorze drewna nakłada się pędzlem. Najpierw oczyszcza się powierzchnię drewna w wiórków i nakłada się pierwszą warstwę oleju. Jak ona lekko zaschnie to można zebrać jego nadmiar, żeby powierzchnia była równomiernie pokryta. Potem nakłada się drugą warstę oleju. Taki olej nie tylko sprawia, ze drewno będzie miało ładny kolor i będzie wyglądało jak nowe. Dzięki niemu drewno będzie też wypielęgnowane, a także zabezpieczone przed uszkodzeniami. Konserwacja drewna sprawia, ze zarysowania nie będą tak widoczne, a woda nie będzie wchłaniana przez deski, co by je zniszczyło. Olej osmo w puszce wystarcza na pokrycie całej podłogi, więc choć kosztuje kilkadziesiąt złotych to i tak wymiana podłogi byłaby o wiele droższa.

Na pewno olej osmo był dobrym zakupem. Kolor idealnie się zgrał z kolorem oryginalnych desek, nie było widać poprzedniej warstwy. Podłoga wygląda jak dopiero co położona, a z pewnością będzie dobrze wyglądać przez lata. Nie martwię się też o ich wytrzymałość, ani o czyszczenie, które będzie bardzo łatwe.