Oferty pracy – co muszą zawierać?

Stworzenie dobrej oferty pracy, która przyciągnie wielu chętnych, nie jest łatwym zadaniem. Jeśli kiedykolwiek przeglądaliśmy takie ogłoszenia to wiemy, że większość z nich jest bardzo sztampowa. Wszędzie są zapewnienia o ,,młodym, dynamicznym zespole”, ,,rozwijającej pracy” i ,,możliwości zdobycia doświadczane zawodowego”.

Oferty pracy z dobrym opisem stanowiska

oferty pracy z KrakowaJednak w przetłumaczeniu na bardziej zrozumiały język chodzi o to, że jest duża rotacja pracowników, w pracy trzeba się dostosować to coraz to nowych wytycznych, czy że jest to bezpłatnym staż. Jak przedstawić oferty pracy dla studentów z Krakowa tak, by zachęcić poszukujących pracy? Z pewnością liczy się dokładny opis stanowiska. Wiadomo, że nie wypisze się absolutnie wszystkiego, ale nawet na tej samej posadzie obowiązku mogą się różnić. Sprzedawca może tylko stać za ladą, jak również odpowiadać za dostawy, rozstawianie produktów w sklepie czy inwentaryzację, może także pracować w terenie i sprzedawać produkty do innych sklepów. To daje lepszy wgląd w zajęcie dla poszukujących pracy. Poza zakresem obowiązków trzeba napisać konkretnie czego się oczekuje. Nie da się jasno sprecyzować co oznacza ,,dobra praca w zespole”, czy też każdy wie czym jest punktualność. Jednak w ogłoszeniach pracodawcy często piszą ,,komunikatywna/dobra znajomość języka”. Czy to znaczy że umiemy się przedstawić, korzystać z zagranicznych stron internetowych czy obsługiwać klienta zagranicznego? Lepiej jest napisać że kandydat musi znać język na poziomie B2 czy C1, czy że musi mieć certyfikat.

Jasno sprecyzowane wymagania odnośnie idealnego kandydata, jak również dobre przedstawienie stanowiska pracy i wymagań dla pracownika sprawia, że znalezienie dobrej osoby do tej pracy będzie szybsze i sprawniejsze.