Oferta turnusów rehabilitacyjnych w Ciechocinku

 

Każdemu z nas należy się odpoczynek i regeneracja. W Polsce jest wiele wspaniałych miejsc, które oferują pakiet zabiegów leczniczych i regenaracyjnych. Ciechocienek jest uzdrowiskiem, w którym można odpocząć i się wyciszyć, zapomnieć o trudach życia codziennego. Oprócz tego, że możemy tam wypocząć, wiele sanatorii w Ciechocinku organizuje turnusy rehabilitacyjne. Czym tak właściwie one są i do kogo są kierowane?

Skuteczne turnusy rehabilitacyjne w Ciechocinku

ciechocinek - skuteczny turnus rehabilitacyjnyTurnusy rehabilitacyjne, jak sama nazwa wskazuje, są formą rehabilitacji, ale nie tylko! To rehabilitacja połączona z wypoczynkiem, a to wszystko ma głównie na celu poprawę ogólnej sprawności. Poprzez różnorodność zajęć pobudzane są zainteresowania uczestników i wywoływanie w nich chęci dalszego rozwijania zainteresowań. ciechocinek – skuteczny turnus rehabilitacyjny, kierowany jest do osób z niepełnosprawnością. Oznacza to, że z takiego turnusu mogą skoprzystać tylko i wyłącznie osoby z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Programy turnusów są realizowane pod względem stopnia i rodzaju niepełnosprawności pacjenta oraz jego wieku. Turnusy rehabilitacyjne oprócz świetnie przygotowanego programu leczniczego, skupiającego się na fizycznej poprawie zdrowia pacjenta, oferują także pomoc psychoterapetyczną i psychologiczną. Turnusy mają na celu poprawę kondycji psychicznej pacjentów, co głównie opiera się na zmianie nagatywnego nastawienia do swojego schorzenia, ale także poprawę w nawiązywaniu kontaktów społecznych.

Turnusy rehabilitacyjne w Ciechocinku to świetne rozwiązanie na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego osób niepełnosprawnych. Na takich turnusach można także skorzystać z grup wsparcia i porozmawiać o swoich problemach. Na pewno otrzymamy pomoc w rozwiązaniu problemów, z którymi się borykamy.