Ocieplenia stropodachów w domu pasywnym

Obecnie, jeśli decydujemy się na budowę domu, to warto jest zainwestować w taki, dzięki, któremu będziemy mieli mniejsze rachunki za energię. Dlatego właśnie coraz większa grupa ludzi decyduje się na budowę domów pasywnych.

Ocieplenia stropodachów w Tychach różnymi metodami

ocieplenia stropodachówTakie domy charakteryzują się energooszczędnością oraz tym, że korzystają z urządzeń, dzięki którym można zaoszczędzić na energii elektrycznej jak i na energii cieplnej. Podobnie jak w klasycznych domach, także w takim domu pasywnym bardzo ważny jest dach. Ze względu na brak skompilowanych kształtów i wielu zagięć, przez które mogłoby ciepło uciekać, bardzo popularny w domach pasywnych są stropodachy. Aby izolacja dachu była odpowiednia, bardzo ważne są ocieplenia stropodachów tychy, które można wykonać w wszelaki sposób. Wiadomo, że wymogi dla domów pasywnych są bardziej restrykcyjny, dlatego takie docieplenia stropodachów przede wszystkim dobiera się na podstawie obliczeń współczynnika przenikania ciepła przez dach. Ten współczynnik musi być niższy, niż ten podawany w normach. Ocieplenia stropodachów w domach pasywnych mogą być wykonane z wełny, styropiany, jak i z innowacyjnej pianki poliuretanowej. Wiadomo, dom pasywny uchodzi za nowoczesny, więc wielu projektantów do docieplenia stropodachów używa najnowszych materiałów budowalnych, czyli najczęściej jest to pianka poliuretanowa. Na śląsku, szczególnie w Tychach jest to bardzo popularny sposób. Domy pasywne, to nie tylko izolacje, ale także specjalne urządzenia. Jeśli chcemy w takim domu zamontować na przykład panele fotowoltaiczne, to stropodach musimy wyposażyć w specjalny stelaż, na którym je zamontujemy.

Oczywiście, w Polsce takie panele zamontujemy od strony południowej, pod specjalnym kątem, dlatego sam stropodach w tym przypadku nie wystarczy i będziemy potrzebowali stelażu.