Obrączki a rodzaje biżuterii

Pewnie jesteście ciekawi jakie rodzaje biżuterii można było by wyróżnić. Czy nie mam racji? Nic się nie martwcie, pokrótce wam przedstawię rodzaje biżuterii z jaką możemy się zetknąć na naszym rynku zbytu.

Wielu jubilerów stara się unowocześnić obrączki

obrączkiPrzede wszystkim może pogrupuje te rodzaje. Mianowicie zacznę od określenia wielkości danej biżuterii. Możemy zatem wyróżnić biżuterię małą, do której można zaliczyć na przykład pierścionki. Dalej mamy biżuterię o średniej wielkości, do której możemy przyporządkować na przykład bransoletki. Na samym końcu możemy wyróżnić biżuterię dużą, do której z pewnością można zaliczyć na przykład naszyjniki. Kolejnym podziałem może niech będzie kształt. Na pierwszym miejscu wysuwa się kształt koła lub tez owalny. Do takiej grupy można zaliczyć przede wszystkim wszelkie nowoczesne obrączki we Wrocławiu, niekiedy też kolczyki, bransoletki po zapięciu mają kształt koła. Kolejnym podziałem niech będzie ich wartość. W wielu miastach w kraju jak na przykład w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu można spotkać tej tańszą biżuterię, jak i tą droższą, a nawet bardzo drogą, na którą tylko nie licznych stać. Ta droga biżuteria jest taka droga, gdyż zawiera drogie elementy jak na przykład diamenty, które nie należą do tanich dodatków z dziedziny biżuterii, a naprawa biżuterii tego typy też nie jest tania, jak się zapewne domyślacie. Następnym podziałem biżuterii może być surowiec z jakiego została wytworzona biżuteria. Więc możemy wyróżnić taką biżuterię wykonaną ze złota, srebra, miedzi, nawet metalu, czy drewna, albo też plastiku.

Tak najogólniej mówiąc możemy wyróżnić pierścionki, które można zakładać na palce dłoni lub stopy, podobnie jest z bransoletkami, możemy je zakładać na nasze nadgarstki lub na kostki u stóp. Potem mamy wszelkiego rodzaju naszyjniki i kolczyki.